2024/06/21

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

سرمایه گذاری در کدام صندوق بهتر است؟

سرمایه گذاری در کدام صندوق بهتر است؟

سرمایه گذاری در کدام صندوق بهتر است؟

حتما تا الان با مفهوم صندوق‌های سرمایه‌گذاری، کار و مزایای آن‌ها و این که چرا صندوق‌ها بهترین راه سرمایه گذاری در ایران هستند، آشنا شده‌اید. درحال حاضر بیشتر از 220 صندوق سرمایه گذاری در انواع درآمدثابت، سهامی و مختلط وجود دارد که هرکدام ویژگی های متفاوتی از لحاظ ریسک و بازده و معیارهای دیگر دارند. مجموع سرمایه تحت مدیریت این صندوق ها بیش از 500 هزار میلیارد تومان است و همین موضوع شناسایی و انتخاب بهترین صندوق های سرمایه گذاری را برای کاربران پیچیده، دشوار و گیج‌کننده کرده و انتخاب صندوق مناسب برای خرید به یک چالش بزرگ تبدیل شده است.

در چنین شرایطی بهتر است کار را به کاردان بسپریم. یعنی از کسی مشورت بگیریم که در بررسی عملکرد صندوق های سرمایه گذاری و پیدا کردن بهترین فرصت سرمایه گذاری تخصص دارد. کسی که بتوان با خیال راحت به او اعتماد کرد و در دستان او به دنبال کلید حل چالش انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری گشت.

ارزی(Arzee.ir) با دراختیار داشتن کارشناسان متخصص در حوزه صندوق های سرمایه گذاری عملکرد صندوق ها را در دوره­های زمانی ثابت تحلیل و بررسی می‌کند، تا برترین صندوق های سرمایه گذاری در انوع ثابت، سهامی و مختلط را شناسایی و با اطمینان به کاربرها معرفی کند. سامانه هوشمند رتبه بندی صندوق های سرمایه گذاری به این منظور طراحی و پیاده سازی شده است. سامانه‌ای که مردم به‌وسیله آن بتوانند صندوق های متناسب با اهداف و افق سرمایه‌گذاری خود را انتخاب و با اطمینان سرمایه گذاری کنند.

برای خرید آنلاین صندوق‌های سرمایه‌گذاری

    در سامانه رتبه‌بندی هوشمند، تمام صندوق های سرمایه گذاری موجود در بازار سرمایه، اعم از ETF ها و صدور و ابطالی‌ها، زیر ذره‌بین ارزی(Arzee.ir) قرار می‌گیرند. این صندوق‌ها از نظر مهمترین معیارهای عملکردی(بازدهی، ریسکِ صندوق، نقدشوندگی و ….)  که برای انتخاب صندوق های سرمایه گذاری، مهم و تاثیرگذار است بررسی و پردازش می‌شوند. هدف از طراحی سامانه رتبه بندی صندوق ها پاسخ به نیاز کاربران در مورد انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری از نوع درآمدثابت، مختلط و سهامی است. به همین دلیل قرار است ارزی(Arzee.ir) هرماه لیستی از بهترین صندوق های سرمایه گذاری را منتشر کند تا دیگر دغدغه‌ای برای شناسایی صندوق های برتر نداشته باشیم. علاوه بر این معمولا تعدادی از صندوق ها که در لیست رتبه بندی بهترین صندوق های سرمایه گذاری قرار گرفته‌اند، از طریق اپلیکیشن و سایت ارزی(Arzee.ir) قابل خرید و فروش هستند.

سامانه رتبه بندی صندوق های سرمایه گذاریِ ارزی(Arzee.ir) براساس آخرین اطلاعات یکساله منتهی به تیرماه 1401 برترین صندوق های سرمایه گذاری را (در سه دسته کلی درآمدثابت، سهامی و مختلط) براساس بیشترین امتیاز کسب‌شده از مجموع معیارها به صورت زیر نشان می‌دهد:

صندوق های برتر بر اساس رتبه بندی رسام تا پایان خرداد 1401

درآمد ثابت مختلط سهامی
آوای فردای زاگرس (etf) کیمیای کاردان فیروزه موفقیت
امین آشنا ایرانیان توسعه ممتاز مشترک یکم سامان
با درآمد ثابت کاریزما مشترک سپهر آتی مشترک گنجینه ارمغان الماس
پارند پایدار سپهر (ETF) مشترک پارس سهام بزرگ کاردان
افرا نماد پایدار (ETF) آرمان سپهر آشنا (ETF) مشترک مبین سرمایه
خاتم ایساتیس پویا (ETF) مشترک آسمان خاورمیانه آهنگ سهام کیان
پاداش سرمایه بهگزین آوای سهام کیان
حکمت آشنا ایرانیان مشترک آسمان یکم
اندوخته آمیتیس مشترک امید توسعه
با درآمد ثابت کمند (ETF) مشترک پیشتاز

به صورت کلی صندوق های سهامی مناسب افراد ریسک پذیریست که علاقه مند به سرمایه گذاری در سهام‎‌اند، نکته‌ای که باید توجه کرد این است که درواقع سرمایه گذاری در صندوق های سهامی به دلیل توزیع سرمایه روی تعداد زیادی از سهام به مراتب ریسک کمتری نسبت به سرمایه گذاری مستقیم در بورس از طریق کد معاملاتی بورسی دارد.

اما اگر اهل ریسک زیاد نیستید ولی بازدهی بازار بورس شما برای شما وسوسه‌برانگیز است، یا به عبارت دیگر تمایل به سرمایه گذاری در بورس دارید اما نمی‌خواهید متحمل یک ریسک زیاد شوید، بهترین گزینه برای شما صندوق های مختلط است.

و درنهایت همانطور که بارها گفته شده است، صندوق های درآمدثابت بهترین جایگزین برای سپرده‌های بانکی هستند چرا که ریسک بسیار بسیار پایینی دارند و بازدهی آنها بیشتر از سپرده بانکی است، به صورت روزشمار محاسبه می‌شود و مثل بانک پرداخت سود ماهیانه دارند. سود پرداختی صندوق های درآمدثابت در حدود دو برابر سود سپرده کوتاه مدت بانکی است.

ما از صفر تا صد این مسیر را همراه شما هستیم. اگر پیرامون صندوق‌ها یا پلتفرم معاملاتی ارزی(Arzee.ir)(رسام) سوالی داشته باشید، می‌توانید شماره تماس خود را به این شماره واتس‌اپ ارسال کنید تا کارشناسان ارزی(Arzee.ir) با شما تماس گرفته و به صورت کاملا رایگان به شما مشورت بدهند.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید