1401/05/22

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

سازمان بورس و اوراق بهادار ابلاغ کرد؛ امکان صدور و ابطال یونیت صندوق های سرمایه گذاری به صورت برخط

سازمان بورس و اوراق بهادار ابلاغ کرد؛ امکان صدور و ابطال یونیت صندوق های سرمایه گذاری به صورت برخط

سازمان بورس و اوراق بهادار ابلاغ کرد؛ امکان صدور و ابطال یونیت صندوق های سرمایه گذاری به صورت برخط

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از بورس اوراق بهادار تهران،

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران به نقل از سنا، این دستورالعمل بر اساس بند 2 ماده 7 قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران با هدف تعیین ضوابط ناظر بر سامانه های دریافت و ارسال برخط درخواست های صدور و ابطال واحدهای صندوق های سرمایه گذاری تهیه شده و در تاریخ 16 تیر به تصویب هیئت مدیره سازمان رسید. براساس این گزارش، این دستورالعمل امروز 18 مرداد 1400 پس از بررسی های لازم «ابلاغ» شده است.

در بخش هایی از این دستورالعمل آمده است: علاوه بر آنچه مطابق قوانین و مقررات، از جمله مقررات ناظر بر فرآیند صدور و ابطال الزامی است، الزاماتی نیز باید در «سامانه» اعمال شود. منظور از «سامانه» زیرساخت الکترونیکی است که پس از اخذ مجوز مدیر صندوق از سازمان، ارسال برخط درخواست های سرمایه‌گذاران جهت صدور و ابطال واحدهای صندوق های سرمایه گذاری از طریق آن امکانپذیر است.

یکی از این موارد مربوط به لزوم «سجامی» بودن متقاضیان سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری است، به طوریکه ارائه خدمات برخط، دریافت و ارسال درخواست های صدور و ابطال واحدهای سرمایه گذاری صندوق ها صرفاٌ با احراز سجامی بودن سرمایه گذاران انجام می پذیرد.

همچنین در این دستورالعمل آمده است: حداقل 30 روز پیش از پایان قرارداد با «ارائه دهنده سامانه» مراتب پایان قرارداد فوق و مسیر اعلامی جایگزین باید توسط مدیر صندوق در سامانه اطلاع رسانی شده و پس از اتمام قرارداد، اخذ برخط درخواست های صدور و ابطال صندوق از طریق سامانه متوقف شود. منظور از «ارائه دهنده سامانه»، شخص حقوقی است که سامانه موضوع این دستورالعمل را با رعایت قوانین و مقررات در اختیار دارد.

انتشار آخرین قیمت صدور، قیمت ابطال، قیمت آماری، قیمت تقریبی صدور، قیمت تقریبی ابطال و تعداد واحدهای سرمایه گذاری نزد سرمایه گذاران صندوق های سرمایه گذاری فهرست شده در سامانه یکی دیگر از الزاماتی است که باید در «سامانه» صندوق های سرمایه گذاری اعمال شود.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *