1401/05/20

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

همه آنچه باید در مورد صندوق درآمد ثابت ترنج بدانید!

همه آنچه باید در مورد صندوق درآمد ثابت ترنج بدانید!

همه آنچه باید در مورد صندوق درآمد ثابت ترنج بدانید!

مشاور سرمایه‌‌‌‌گذاری ترنج به عنوان یکی از شرکت‌‌های فعال بازار سرمایه در معرفی صندوق های جدید، در حال پذیره‌نویسی یک صندوق سرمایه‌گذاری جدید است. “ترنج سودمند” اولین صندوق این مجموعه با تقسیم سود و واریز ماهانه خواهد بو

شرکت مشاور سرمایه‌گذاری ترنج سبد متنوعی از انواع صندوق‌ها را در دست مدیریت دارد. صندوق‌های سهامی سرو و انار، صندوق مختلط زیتون و صندوق درآمد ثابت افران از جمله صندوق‌های معروف تحت مدیریت این شرکت هستند که پیش‌تر به بررسی آن‌ها پرداخته‌ایم. در کنار این صندوق‌ها که مخاطبین حقیقی بازار سرمایه را پوشش می‌دهند، دو صندوق تخصصی جسورانه سرو و بازارگردانی تاک نیز تحت مدیریت این مجموعه هستند.

ویژگی‌های صندوق جدید ترنج چیست؟

صندوق جدیدی که ترنج در حال پذیره‌نویسی آن است، صندوق ترنج سودمند (به اختصار صندوق ترنج) نام دارد که یک صندوق در اوراق بهادار با درآمد ثابت و از نوع صندوق مشترک صدور و ابطالی است. همانند صندوق افران، این صندوق نیز بخش عمده دارایی‌های خود را در اوراق بهادار با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری خواهد کرد و برای سرمایه‌گذاران ریسک گریز با انتظار دریافت سود دوره‌ای، طراحی شده است.

دلیل تاسیس صندوقی با درآمد ثابت با واریز سود ماهانه چیست؟

بیش از دو سال از مدیریت اولین صندوق درآمد ثابت افران تحت مدیریت مشاور سرمایه‌گذاری ترنج می‌گذرد. طی این مدت شرکت ترنج علاوه بر کسب تجربه در زمینه مدیریت بهینه منابع صندوق‌های درآمد ثابت، شناخت دقیقی از رفتار و ترجیحات مشتریان صندوق‌های درآمد ثابت پیدا کرده است.

بخش قابل توجهی از مشتریان صندوق‌های درآمد ثابت، به‌ویژه در بین مشتریان حقیقی، علاقه¬مند به دریافت سود دوره‌ای از سرمایه‌گذاری در صندوق درآمد ثابت هستند. صندوق جدید ترنج علاوه بر اینکه دارای ساختار صدور و ابطالی است، دارای مکانیزم تقسیم سود ماهانه است. از این منظر، ابزاری مناسب برای آن دسته از سرمایه‌گذارانی است که انتظار دریافت سود ماهانه دارند.

ترنج چگونه بازدهی صندوق‌های خود از جمله صندوق ترنج را پشتیبانی می‌کند؟

ترکیب دارایی‌های هر صندوق میزان ریسک و بازدهی هر صندوق را مشخص می‌کند. حدود 90 درصد از سبد دارایی‌های صندوق ترنج در اوراق با درآمد ثابت و سپرده بانکی سرمایه‌گذاری خواهد شد. ترکیب متنوعی از اوراق با درآمد ثابت از قبیل؛ اوراق دولتی، اوراق تامین مالی بخش خصوصی و اوراق مشتقه کم ریسک با سررسیدهای مختلف برای صندوق خریداری می‌شود و در کنار آن سپرده‌های بانکی با نرخ‌های رقابتی برای حدود 40-30 درصد از دارایی‌های صندوق افتتاج خواهد شد.

بخش سهامی صندوق ترنج (حدود 10 درصد از ترکیب دارایی) در سهام عمدتاً کم ریسک سرمایه‌گذاری خواهد شد و همچنین صندوق مجاز است تا نصاب مشخصی در سایر صندوق‌ها سرمایه‌گذاری نماید.

جایگزین مطمئن برای سپرده‌های بانکی

مزیت‌های صندوق با درآمد ثابت ترنج نسبت به سایر صندوق‌های مجموعه ترنج چیست؟

ویژگی‌های اصلی این صندوق که آن را نسبت به سایر صندوق‌های تحت مدیریت این شرکت متمایز می‌کند عبارتند از:

  • تقسیم سود دوره‌ای
  • هزینه‌های بسیار پایین برای سرمایه‌گذار (حداقل کارمزد مدیریت و فاقد کارمزد بازارگردانی)
  • ساختار صدور و ابطالی و سهولت دسترسی
  • تجربه مدیریت موفق صندوق درآمد ثابت افرا نزد تیم ترنج و تسلط بر مدیریت ریسک بهینه صندوق
  • سود سالانه بالاتر از سپرده بانکی بدون جریمه برداشت زود هنگام و نرخ شکست

ترنج؛ صندوقی با واریز سود ماهانه

سرمایه‌‌گذاری در صندوق ترنج برای چه افرادی مناسب است؟

  • این صندوق مناسب افرادی است که بدنبال جایگزین مطمئنی برای سپرده¬های بانکی هستند. از قبول ریسک‌های بازار سهام گریزان هستند و بدنبال سهولت در سرمایه‌گذاری، دریافت سود ماهانه بالاتر از سپرده بانکی و نقد شوندگی دارایی‌های سرمایه‌گذاری شده هستند.

زمان و نحوه پذیره‌نویسی صندوق ترنج را توضیح دهید؟

  • صندوق سرمایه‌گذاری ترنج از 4 تا 11 مرداد ماه پذیره‌نویسی خواهد شد. سرمایه‌گذاران می‌توانند با مراجعه به سایت toranj.fund یا مراجعه حضوری به شعب کارگزاری های‌کارآمد، بانک ملی ایران، مبین سرمایه و سهم آذین در این پذیره‌نویسی شرکت کنند.

جمع‌بندی

صندوق با درآمد ثابت ترنج یک صندوق صدور و ابطالی با واریز سود ماهانه است که در مرداد ماه 1401 پذیره‌نویسی می‌شود. با توجه به پیشینه موفق مجموعه ترنج در مدیریت صندوق‌های خود (به خصوص صندوق درآمد ثابت افران)، انتظار می‌رود صندوق جدید مجموعه نیز جزو پربازده‌ترین و کم‌ریسک‌ترین صندوق‌های با درآمد ثابت بازار سرمایه قرار گیرد.
هدف صندوق ترنج ارائه سود ماهانه، هموار و پایدار برای سرمایه‌گذاران کم‌ریسک بازار سرمایه است.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *