1402/09/15

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۱۷ شهریور (۷ سپتامبر)

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۱۷ شهریور (۷ سپتامبر)

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۱۷ شهریور (۷ سپتامبر)

اگر خریداران طی چند هفته پیش‌رو تا فصل پاییز، اجازه شکسته‌شدن کف اخیر قیمت بیت کوین در ۹,۸۰۰ دلار را ندهند، ممکن است شاهد کف کوتاه‌مدت بیت کوین در قیمت‌های فعلی باشیم. بازارهای سهام ایالات متحده، طلا، نفت خام و بازار ارزهای دیجیتال، همگی در هفته گذشته اصلاح قیمتی شده‌اند. این موضوع نشان می‌دهد که معامله‌گران در اکثر دارایی‌ها، سود خود را ذخیره کرده‌اند. کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال از ۳۹۴ میلیارد دلار تا ۳۱۳ میلیارد دلار، تقریباً به‌میزان ۲۰٪ اصلاح شده است.

این ریزش همچنین به سقوط شدید قراردادهای باز آتی بیت کوین در ۳ سپتامبر به ‌مقدار ۶۵۳ میلیون دلار منجر شد. این نشان می‌دهد که تعدادی از معامله‌گران حرفه‌ای و کوتاه‌مدت موقعیت‌های خود را تسویه کرده‌اند.

با این حال، حتی پس از این ریزش روند صعودی چندین ارز همچنان حفظ شده است، زیرا هنوز در بالای میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه خود معامله می‌شوند. این میانگین متحرک توسط معامله‌گران حرفه‌ای به‌منظور تشخیص روند مرتباً زیر نظر گرفته ‌می‌شود. می‌دانیم که معمولاً هر سقوط شدید قیمت یک برگشت به دنبال دارد، زیرا معامله‌گران جامانده برای ورود به موقعیت خرید از ریزش‌ها استفاده می‌کنند. با این وجود فروشندگانی که قبل از این ریزش قادر به فروش نبودند، منتظر فروش در بازگشت قیمت به سطوح بالاتر هستند. شکست قیمت به زیر کف اخیر خود، شروع یک اصلاح عمیق‌تر را نشان می‌دهد.

برعکس اگر گاوها بتوانند از قیمت دفاع کرده و جهش را حفظ کنند، این نشان‌دهنده پایان احتمالی اصلاح خواهد بود. ازآنجاکه اصلاح قیمت شدید صورت گرفته است، معامله‌گران باید قبل از شروع هرگونه معامله در بازار حرکات قیمت را با دقت مشاهده کنند. در ریزش قیمت، استراتژی محتاطانه باید این باشد که قبل از اقدام به خرید، منتظر تثبیت و تأیید کف قیمت بمانند. قبل از ورود به معاملات خرید، تعیین محل حمایت کلیدی که ممکن است خریداران بزرگ را جذب کند، بسیار مهم خواهد بود.

در تحلیل تکنیکال اختصاصی گذشته اشاره کردیم که اگر قیمت در هفته بعد از تاریخ تحلیل در ۲۳ مرداد (۱۳ اوت) یا هفته‌ بعد آن موفق به نفوذی پرقدرت به بالای ناحیه‌ی مقاومتی ۱۲,۱۵۰ الی ۱۲,۵۰۰ دلار نشود، در کوتاه‌مدت انتظار اصلاح قیمت تا سطوح پایین‌تر را خواهیم داشت. گفتیم که این اصلاح ممکن است به‌شکل تله‌ی خرسی ظاهر شود و با ریزش یک‌باره موجب لیکوییدشدن بسیاری از موقعیت‌های باز در بازار شود. در نهایت اضافه کردیم که اگر شتاب حرکت صعودی قیمت در هفته‌های بعد کند شود، احتمال بازگشت دوباره‌ی قیمت به حمایت ۱۰,۵۰۰ دلاری قبل از شکستن مقاومت‌های بالاسر وجود خواهد داشت.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۱۷ شهریور (۷ سپتامبر)

قیمت بعد از این تحلیل و در قیمت ۱۱,۴۰۰ دلار، موفق به نفوذی پرقدرت به بالای ناحیه‌ی مقاومتی ۱۲,۱۵۰ الی ۱۲,۵۰۰ دلار نشد و پس از تجربه‌کردن نوسانات محدود (تقریباً ۸ درصد) و حرکاتی عرضی، در نهایت مسیر قیمت به ریزش اخیر که آن را هشدار داده بودیم، منتهی شد. قیمت در وضعیت فعلی در زیر این سطح و در ۱۰,۰۰۰ دلار معامله می‌شود.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۱۷ شهریور (۷ سپتامبر)

در مقیاس بلندمدت اگر به کانال ترسیم‌شده در نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم هفتگی توجه کنیم، متوجه بازگشت قیمت (پولبک) به خط روند نزولی خواهیم شد. قیمت در وضعیت فعلی بین دو سطح ۵۰ و ۶۱.۸ درصد کانال هم قرار دارد. این دو عامل می‌توانند عناصر حمایتی مهمی برای قیمت در سطوح فعلی باشند.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۱۷ شهریور (۷ سپتامبر)

از طرفی در همین تایم فریم قیمت در محدوده PRZ (ناحیه احتمالی بازگشت) فیبوناچی اصلاحی دو موج صعودی متفاوت قرار دارد. این عامل نیز به حمایت قیمت در سطوح فعلی اشاره دارد. بر همین اساس ناحیه حمایتی بین ۹,۹۳۰ الی ۱۰,۰۰۰ دلار بسیار مهم و کلیدی خواهد بود.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۱۷ شهریور (۷ سپتامبر)

در همین تایم فریم با توجه به دو عامل حمایتی سایه کومو و سطح ۲۳.۶ درصد اصلاحی موج مشخص‌شده، می‌توان انتظار حمایت قیمت را در سطوح فعلی داشت. شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در این تایم فریم به حمایت خط روند نزولی خود در بالای سطح ۵۰ برخورد کرده است.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۱۷ شهریور (۷ سپتامبر)

از طرفی اگر شمع قیمتی این هفته زیر این سطح در تایم فریم هفتگی تثبیت شود یا با سرعت به زیر ۹,۵۰۰ دلار حرکت کند، اصلاح قیمت عمیق‌تر خواهد شد. سطوح حمایت کوتاه‌مدت قیمت به‌ترتیب ۹,۷۰۰ و ۹,۰۰۰ دلار خواهد بود. در طرف مقابل در بالا دست نیز در صورت حرکت پرقدرت قیمت به بالای ۱۰,۶۰۰ دلار، رشد قیمت تا ۱۱,۳۵۰ دلار ممکن خواهد بود.

منبع: ارزدیــجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *