تجارت نیوز/ بهای هر اونس طلا در بازار جهان امروز سه دلار افزایش یافت اما در بازار ایران هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به روز گذشته با ۱۱ هزار تومان کاهش به ۹۸۵ هزار تومان رسید. رئیس اول اتحادیه طلا با اشاره به رکود بازار پیش‌بینی می‌کند که طلا فردا اندکی ارزان می‌شود اما سکه دیگر ۹ میلیون تومان نمی‌شود.

هر اونس طلا امروز با سه دلار افزایش در کانال یک هزار و ۷۸۱ دلار معامله شد. همچنین قیمت دلار در بازار ایران اندکی افزایشی بود. با وجود این و برخلاف قاعده، هر گرم طلا در بازار تهران امروز کاهش قیمت داشت. فروشندگان طلا می‌گویند کاهش قیمت طلا سه دلیل دارد: کاهش میزان تقاضا، انتظار کاهش قیمت دلار و افزایش تولید واکسن کرونا بازار طلا را تحت تاثیر قرار داده است.
ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلای تهران هم به تجارت‎‌نیوز گفت: نزدیک شدن به مذاکرات تاثیر زیادی در ثبات قیمت طلا داشته است و انتظار فعالان بازار طلا هم تداوم روند کاهشی قیمت‌هاست.

طلا بخریم یا نخریم؟
حالا برخی فروشندگان معتقدند که شرایط فعلی زمان مناسبی برای خرید طلاست اما عده دیگری به مذاکرات هسته‌ای خوشبین هستند و بر این باور هستند که طلا و سکه ارزان‌تر می‌شود. به گفته محمدولی، طلا دیگر گران نمی‌شود اما قیمت سکه هم  به کانال ۹ میلیون تومان برنمی‌گردد. هرچند که ممکن است سکه به صورت مقطعی و کوتاه مدت در کانال ۹ میلیون تومان نوسان داشته باشد اما در این قیمت ثابت نمی‌ماند.

گفتنی است امروز  هر گرم طلا ۱۸ عیار با ۱۱ هزار تومان کاهش به ۹۸۵ هزار تومان رسید. سکه طرح جدید با یکهزار تومان کاهش با قیمت ۱۰ میلیون و ۹ هزار تومان معامله شد. همچنین نیم سکه با ۵۰ هزار تومان افزایش به قیمت پنج میلیون و ۵۵۰ تومان فروخته شد. ربع سکه بدون تغییر ماند و با قیمت سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد. سکه یک گرمی اما ۵۰ هزار تومان ارزان و با قیمت دو میلیون تومان معامله شد.

روز گذشته مسعود یزدانی، نایب رئیس اول اتحادیه طلا پیش‌بینی کرده بود که امروز (فردا) قیمت‌ها تغییر چندانی ندارد.