2024/07/15

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت طلا و سکه امروز ۲۹ تیر ۱۴۰۲/ سکه ۲۶ میلیون تومان می‌شود؟

قیمت طلا و سکه امروز ۲۹ تیر ۱۴۰۲/ سکه ۲۶ میلیون تومان می‌شود؟

قیمت طلا و سکه امروز ۲۹ تیر ۱۴۰۲/ سکه ۲۶ میلیون تومان می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، اگر روند کاهشی قیمت دلار ادامه داشته باشد، قیمت دلار هفته آینده به کانال 47 هزار تومان وارد می‌شود و آن زمان می‌توان انتظار کاهش قیمت طلا و سکه را داشت.

اما کاهش قیمت دلار امروز تاثیر کاهشی چندانی بر بازار طلا و سکه نگذاشت. قیمت طلا با کمی افت به دو میلیون و 310 هزار تومان در هر گرم رسید که نسبت به هفته قبل تغییر محسوس نیست.

قیمت سکه امامی هم با 150 هزار تومان کاهش قیمت به قیمت 27 میلیون و 150 هزار تومان رسید. قیمت سکه تنها یک گام تا وارد شدن به کانال 26 میلیونی فاصله دارد. اگر دلار بتواند هفته آینده یک پله کاهش قیمت را تجربه کند، قیمت سکه هم حتما وارد کانال پایین‌تر می‌شود.

قیمت‌ سکه بهار آزادی به 24 میلیون و 490 هزار تومان رسید. قیمت نیم سکه 14 میلیون و 700 هزار تومان بود و قیمت ربع سکه هم به 9 میلیون و 700 هزار تومان رسید.

پیش بینی قیمت طلا و سکه

اما قیمت طلا و سکه چقدر می‌شود؟ قیمت طلا و سکه به روند قیمتی دلار در بازار بستگی دارد. کارشناسان اقتصادی می‌گویند اگر دلار مرز حمایتی 28 هزار و 300 تومان را از دست بدهد، وارد کانال 47 هزار تومان می‌شود. اگر دلار کاهش قیمت داشته باشد، باید منتظر کاهش قیمت طلا و به خصوص سکه بود.

از طرف دیگر با توجه به آغاز‌ ماه محرم، پیش‌بینی می‌شود که حباب سکه اندکی تخلیه شود و قیمت سکه حداقل در روزهای آینده کاهش داشته باشد.

سوال دیگری که مطرح می‌شود این است که آیا در شرایط کنونی ورود به بازار طلا و سکه مناسب است؟ در همین راستا ابراهیم محمدولی رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران به تجارت‌نیوز گفت: «در شرایط فعلی توصیه به مردم کار سختی است اما من اگر پول داشتم طلا می‌خریدم. این در حالی است که اگر کاهشی نیز در بازار فلز زرد وجود داشته باشد جزئی است و بازار با نوسانات حدود یک تا سه درصدی همراه است.»
محمدولی بیان کرد: «ایام محرم نزدیک است و داد و ستد در بازار به حداقل خود رسیده است. در این ایام متقاضی همیشه کمتر بوده و این موضوع به رکود بازار دامن زده است.»

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید