1401/02/29

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

صف خریدهایی از جنس روغن

صف خریدهایی از جنس روغن

صف خریدهایی از جنس روغن

چند روزی است که روغن های خوراکی در بازار کمیاب شده اند و در صورت موجود بودن در مغازه ها نیز با افزایش قیمت مواجه شده است.

در این مطلب قصد داریم 3 شرکت بزرگ تولید کننده روغن در ایران که سهام آن ها در بورس نیز قابل معامله است را معرفی و سپس از لحاظ تکنیکال، وضعیت قیمتی سهام این شرکت ها را بررسی نماییم.

1: شرکت صنعتی بهشهر با نماد غبشهر:

معرفی شرکت: شرکت صنعتی بهشهر با بیش از 65 سال سابقه، قدیمی ترین و بزرگ ترین شرکت تولید روغن ها و چربی های خوراکی در ایران است. این شرکت با همکاری نیروهای متخصص و کارآزموده و بهره گیری از تکنولوژی به‌روز و پیشرفته و نیز آزمایشگاه های مدرن تحقیقاتی و کنترل کیفیت، انواع روغن های نباتی مخصوص آشپزی و قنادی با مصارف خانگی و صنف و صنعت را با بهترین کیفیت در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهد.

موضوع فعالیت:

موضوع اصلی: تاسیس و بهره برداری از کارخانجات پنبه پاک کنی، روغنکشی، تصفیه روغن و سایر کارخانجات و تولید انواع محصولات از قبیل روغن، پنبه، لینتر، کنجاله

سهامداران عمده:

شرکت صافولا بهشهر ( سهامی خاص ) : 79.89 درصد

شرکت سرمایه گذاری پارس توشه ( سهامی عام ): 1.8 درصد

چارت نماد غبشهر:

چارت نماد غبشهر:
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید

سهم از مرداد ماه 99 درون کانال نزولی قرمز رنگ بین کف و سقف کانال در حال نوسان است، در جریان معاملات امروز 17 اردیبهشت 1401، توانسته صف خرید خوبی را بسازد و همین صف خرید باعث شده این نماد بتواند استارت خروج از کانال نزولی مذکور را بزند، اگر این موضوع ادامه دار باشد اولین مقاومت پیش روی این نماد را می‌توان حدود 4039 ریال و سپس نواحی ترسیم شده در شکل در نظر گرفت. و اگر عرضه ها افزایش یابد اولین حمایت را می‌توان محدوده بیضی زرد رنگ در سقف کانال نزولی قرمز رنگ در نظر گرفت.

2: شرکت مارگارین با نماد غمارگ:

معرفی شرکت: شرکت مارگارین به عنوان یکی از تولید کنندگان بزرگ روغن نباتی کشور، در سال 1332 تاسیس و در سال 1372 در بورس اوراق بهادار تهران در گروه صنعت صنایع روغن نباتی با نماد غمارگ درج گردید. هم اکنون متنوع ترین محصولات روغنی و انواع کره نباتی در دو بخش صنعت و مصارف خانوار در این شرکت تولید می‌شود.

موضوع فعالیت:

موضوع اصلی: فعالیت اصلی شرکت مارگارین شامل احداث کارخانه روغن کشی، تصفیه، هیدروژناسیون روغن، مارگارین سازی، تهیه روغن سالاد و خوراک دام، تاسیس کارخانه پنبه پاک کنی و صابون سازی و همچنین هرگونه عملیات مجاز تجاری است.

سهامداران عمده:

توسعه صنایع بهشهر: 68.22 درصد

سرمایه گذاری گروه توسعه ملی: 3.07 درصد

صندوق بازارگردانی گروه توسعه بهشهر: 1.44 درصد

گروه مالی شهر: 1 درصد

چارت نماد غمارگ:

چارت نماد غمارگ:
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید

نماد غمارگ نیز از شهریور 1400، درون کانال نزولی قرمز رنگ بین کف و سقف در حال نوسان است و در تاریخ 6 اردیبهشت ماه 1401 توانسته از این کانال نزولی خارج شود. این نماد نیز در جریان معاملات امروز 17 اردیبهشت 1401، با صف خرید همراه بوده است. اگر تقاضا برای سهم ادامه دار باشد اولین مقاومت سهم را می‌توان محدوده باکس سبز رنگ در حدود 3077 ریال در نظر گرفت. و اولین حمایت نیز سقف کانال نزولی شکسته شده است که به علت داینامیک بودن، با گذر زمان تغییر می‌کند.

3: شرکت صنعت بسته بندی کورش با نماد غکورش:

معرفی شرکت: شرکت صنعت بسته بندی کورش ( سهامی خاص ) در تاریخ 03/03/1390 در اداره ثبت شرکت های تهران به ثبت رسیده است. به استناد صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخه 20/12/1391 نام شرکت به صنعت غذایی کورش تغییر یافت.

طبق مجمع عمومی فوق العاده مورخه 3 اسفند ماه 1398 تغییر شخصیت حقوقی از سهامی خاص به سهامی عام مصوب گردید و در تاریخ 17/04/1399 در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است. همچنین شرکت در تاریخ 11/05/1399 در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است.

موضوع فعالیت:

موضوع اصلی: تمرکز شرکت روی تولید محصولات سلامت محور بوده و به همین دلیل 90 درصد از سبد محصولات این شرکت را روغن های خوراکی مایع و 10 درصد را روغن های خوراکی نیمه جامد تشکیل می‌دهد.

سهامداران عمده:

شرکت گسترش صنایع بسته بندی کورش: 90.36 درصد

کورش صندوق سرمایه گذاری توزان: 1.18 درصد

سایر: 8.46 درصد

چارت نماد غکورش:

چارت نماد غکورش:
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید

نماد غکورش حدود یکسال است که در بورس معامله می‌گردد بنابراین هنوز دیتای قیمتی چندانی برای سهم موجود نیست. اما همانطور که در تصویر نیز مشخص است، این نماد درون یک کانال صعودی بین کف و سقف در حال نوسان است و اکنون قیمت در حال نزدیک شدن به خط میانی کانال صعودی مذکور است بنابراین اولین مقاومت پیش رو را می‌توان این محدوده در نظر گرفت. این نماد نیز در جریان معاملات امروز 17 اردیبهشت 1401، با صف خرید همراه بود اما این صف خرید چندین بار از بین رفت ولی در نهایت تقاضا برای سهم به گونه ای بود که این نماد با صف خرید به کار خودش پایان داد.

برای مشاهده تحلیل های بیشتر به کانال تلگرام تحلیل با ارزی(Arzee.ir) به آدرس signal tahlil مراجعه فر مایید.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *