سایت ارزی (Arzee)/ بیشتر شاخص‌های مهم بورسی جهان ریزش کردند.

بورس آمریکا

در وال استریت همه شاخص ها ریزشی بودند؛ تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح پایینتری از روز قبل خود بسته شدند.
شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۳۱ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۲ هزار و ۶۳۰.۲۱ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۱۶ درصد ریزش تا سطح ۳۹۳۴.۱۴ واحدی پایین رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۰.۲۸ درصد کاهش در سطح ۱۳ هزار و ۳۴۰.۶۲ واحدی بسته شد.

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص “فوتسی ۱۰۰” بورس لندن با ۰.۴ درصد ریزش نسبت به روز قبل و در سطح ۶۶۹۹.۱۹ واحد بسته شد.  شاخص “دکس ۳۰” بورس فرانکفورت در آلمان با افزایش ۰.۳ درصدی و ایستادن در سطح ۱۴ هزار و ۶۶۲.۰۲ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص “کک ۴۰” بورس پاریس با عقبگرد ۰.۳۹ درصدی در سطح ۵۹۴۵.۳۰ واحد بسته شد. در مادرید شاخص “ایبکس ۳۵” ۰.۵۶ درصد بالا رفت و به ۸۳۹۰.۳۰ واحد رسید.

بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد بدی داشتند؛ تا جایی که شاخص “نیک کی ۲۲۵” بورس توکیو ژاپن با کاهش ۰.۶۱ درصدی تا سطح ۲۸ هزار و ۹۹۵.۹۲ واحدی پایین رفت. شاخص “هانگ سنگ” بورس هنگ‌کنگ ۱.۳۴ درصد پایین رفت و در سطح ۲۸ هزار و ۴۹۸.۳۷ واحد بسته شد. در چین شاخص “شانگهای  کامپوزیت” ریزش ۰.۹۵ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۵۰۰۹.۲۵ واحد بسته شد.
در استرالیا شاخص “اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰” بورس سیدنی با ۰.۱ درصد کاهش و ایستادن در سطح ۶۷۴۵.۴۰ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص ” تاپیکس” ژاپن نزولی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است.)