2024/05/30

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

تحلیل قیمت بیت کوین؛ کمی اصلاح قبل از رشد دوباره؟

تحلیل قیمت بیت کوین؛ کمی اصلاح قبل از رشد دوباره؟

تحلیل قیمت بیت کوین؛ کمی اصلاح قبل از رشد دوباره؟

قیمت بیت کوین بالاخره سد ۱۰،۰۰۰ دلاری خود را شکست و برای اولین بار در سه ماه گذشته به ۱۰،۳۸۰ دلار رسید. قیمت با بیش از ۵ درصد رشد در روز گذشته اکنون در زمان نگارش این مطلب با کمی اصلاح در سطح ۱۰,۱۰۰ دلار قرار گرفته است.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی بیت کوین با رشدی بیش از ۵ درصد در روز گذشته، مقاومت اصلی ۱۰،۰۰۰ دلاری را شکسته است. قیمت در کوتاه مدت و قبل از صعودی جدید می‌تواند تا حمایت ۹,۹۵۰ دلار کاهش یابد.

این حرکت قیمت به بالای مقاومت مهم و مورد انتظار ۱۰,۰۰۰ دلار در حالی رخ داد که رئیس جمهور ایالات متحده پلیس محلی و گارد ملی را برای پراکنده کردن توده‌های معترضان در مقابل کاخ سفید و خيابان‌ها مستقر كرده است.

از طرف دیگر، تنش‌ها بین ایالات متحده و چین بار دیگر افزایش یافته است. این موضوع خبر بدی برای اقتصاد جهانی است، چرا که در حال حاضر شاهد یکی از بدترین بحران‌ها از زمان رکود بزرگ است. اگر ایالات متحده یا چین بخشی از معاملات تجاری خود را ادامه ندهند، اوضاع بدتر خواهد شد. چنین اتفاقاتی در نهایت می‌تواند به فروش‌های عظیم و ریزش در بازارهای سهام بین‌المللی منجر شود.

اگر این شرایط بلاتکلیفی همچنان ادامه داشته باشد، سرمایه‌گذاران بار دیگر پناهگاه‌های امنی مانند طلا و بیت کوین را در نظر خواهند گرفت. تجربه‌ی تاريخی نیز از صعود بیت کوین استقبال می‌کند، زیرا ماه ژوئن به‌طور معمول همیشه یک ماه خوب برای خریداران بوده است. بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ تنها سالی که ژوئن نسبت به اول ماه با افت قیمت به پایان رسیده در سال ۲۰۱۸ اتفاق افتاده است.

پس از اصلاح کوتاه قیمت تا ۱۰.۱۰۰ دلار، خریداران برای افزایش فشار خرید دست به کار شده‌اند. قیمت در زمان ویرایش نوشته کمی پایین‌تر از روند نزولی بلند مدت در ۱۰,۲۵۰ دلار قرار دارد که از زمان بالاترین قیمت در ۱۹,۸۰۰ دلار پابرجا بوده است.

جهش بیت کوین تجمع بسیاری از مقاومت‌های اصلی در حوالی ناحیه‌ی ۹،۹۵۰ الی ۱۰،۰۰۰ دلار را شکسته است تا خود را به سطوح بالاتر برساند. سقف جدید هفتگی در نزدیکی ۱۰,۳۷۰ دلار تشکیل شده است و در حال حاضر قیمت بالاتر از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته معامله شدن است.

قیمت همچنان در حال تکمیل اصلاح خود است و به زیر سطح ۲۳.۶٪ فیبوناچی اصلاحی جهش اخیر خود از ۹,۳۷۸ دلار تا ۱۰,۳۷۰ دلار رفته است. با این حال، حمایت‌های زیادی در مسیر اصلاح وجود دارد که اولین آن‌ها ۱۰،۰۰۰ دلار خواهد بود. اولین حمایت اصلی در ۹،۹۵۰ دلار (مقاومت کلیدی در گذشته) و سپس در ۹،۸۷۵ دلار یا سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی جهش اخیر قرار دارد. در تایم فریم یک ساعته در نمودار بیت کوین نسبت به دلار آمریکا نیز سطح حمایتی که خط روند صعودی را تشکیل می‌دهد، در نزدیکی ۹،۷۴۰ دلار قرار گرفته است.

بیت کوین بار دیگر ۱۰,۰۰۰ دلار را درنوردید; دلایلی که قیمت قبل از صعودی دوباره می‌تواند اصلاح کند

در سناریوی صعود قیمت، اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای ۱۰,۳۷۰ دلار شوند، مقاومت ۱۰,۵۰۰ دلاری به راحتی دیده خواهد شد. پس از شکسته شدن ۱۰,۵۰۰ دلار می‌توانیم منتظر ۱۱,۲۰۰ دلار باشیم.

ناحیه‌ی مقاومتی گذشته در ۹،۹۵۰ دلار نیز می‌تواند به عنوان یک حمایت جدی برای بیت کوین عمل کند. در مقابل اگر قیمت همچنان به روند اصلاحی خود ادامه دهد، آخرین سنگر دفاعی ممکن است ۹،۷۰۰ دلار باشد. هر گونه ریزش قیمت از این سطح در کوتاه‌مدت قیمت را به سمت سطح ۹،۵۰۰ دلار یا میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته (خط قرمز در تصویر) خواهد کشید.

در تفسیر اندیکاتورها می‌توان گفت که مکدی در حال حاضر به خوبی در ناحیه‌ی صعودی خود حرکت می‌کند. شاخص قدرت نسبی (RSI) در تایم فریم یک ساعته نیز در حال حاضر پایین‌تر از سطح ۸۰ در حال اصلاح است.

اختصاصی سایت ارزی (Arzee) – با توجه به برخورد قیمت به مقاومت‌های سنگینی که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد، شروع قیمت به اصلاح دور از ذهن به نظر نمی‌رسد. نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم هفتگی را در زیر مشاهده کنید.

بیت کوین بار دیگر ۱۰,۰۰۰ دلار را درنوردید; دلایلی که قیمت قبل از صعودی دوباره می‌تواند اصلاح کند
  1. بر طبق سیستم ایچیموکو ابر کومو در سطح ۱۰,۱۰۰ دلار وجود دارد. گرچه نوسانات دائم قیمت را به بالا و پایین این سطح هدایت می‌کنند، اما تا بسته شدن قیمت در تایم فریم هفتگی همچنان این سطح به عنوان مقاومت در نظر گرفته می‌شود. لازم به ذکر است که قیمت بار دیگر در تایم فریم ماهانه به زیر ابر کومو (مقاومت سنگین) برخورد کرده است.
  2. چیکو اسپن در این قسمت تغییر وضعیت داده است که مقاومت دیگری برای قیمت است.
  3. مقاومت‌های استاتیک و نقطه‌ای
  4. با توجه به برخورد قیمت در حرکت اخیر خود به مقاومت‌های مذکور انتظار اصلاح تا سطوح فیبوناچی اصلاحی وجود دارد. نزدیک‌ترین و اصلی ترین حمایت به غیر از موارد ذکر شده در تحلیل، سطح ۲۳.۶ درصد اصلاحی فیبوناچی است که در ۸,۸۹۰ دلار قرار دارد.
  • مقاومت‌ها: ۱۰,۳۷۰ – ۱۰,۵۰۰ – ۱۰,۸۰۰ – ۱۱,۲۰۰
  • حمایت‌ها: ۱۰.۱۰۰ – ۹،۹۵۰ – ۹،۸۷۵ – ۹،۷۰۰ – ۹،۵۰۰ – ۸,۸۹۰

منبع: ارزدیــجیتال

دیدگاهتان را بنویسید