1402/03/11

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

تحلیل شاخص مهم بورسی

تحلیل شاخص مهم بورسی

تحلیل شاخص مهم بورسی

در این نوشتار تحلیلی در ادامه تحلیل های متنی – ویدئوییِ قبلی شاخص قیمت، به بررسی آخرین وضعیت این شاخص مهم بورسی پرداخته ایم.
همانطور که می دانید تفاوت شاخص قیمت(وزنی-ارزشی) با شاخص کل در این است که در شاخص کل هم قیمت سهام شرکت ها منظور می شود و هم سود نقدی شرکت ها ولی در شاخص قیمت، تنها قیمت سهام شرکت ها لحاظ می شود.

تحلیل تکنیکال شاخص قیمت(وزنی-ارزشی)

شاخص قیمت طی 2 سال اخیر درون یک کانال خنثی ( سقف و کف مشخص) در نوسان بوده است.
طی روزهای اخیر بار دیگر این شاخص به حدود مقاومتی سقف کانال رسیده است. از این رو نفوذ و تثبیت ورای باکس قرمزرنگ یعنی محدوده‌ی مقاومتی حدود 396000-375000 واحد جهت تداوم روند صعودی فعلی حائز اهمیت میباشد.
وقوع این مهم میتواند صعود شاخص قیمت(کلیت بورس تهران) تا اهداف حدود 428000، 479000 و حدود سقف تاریخی را در پی داشته باشد.

نمودار روزانه شاخص قیمت

بروزرسانی تحلیل شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)

شاخص قیمت طی هفته‌های اخیر و بعد از شکست سقف کانال خنثی به هدف اول اعلامی در آخرین تحلیل ارائه شده رسید و حال در نزدیکی هدف دوم خود قرار دارد.
از این رو معامله‌گران بایستی با توجه به نزدیک شدن این شاخص به حدود مقاومتی 500000-479000 و 550000 واحد بیش از پیش جانب احتیاط را در معاملات خود رعایت کنند.

نمودار هفتگی شاخص قیمت(وزنی-ارزشی)

برای مشاهده آپدیت تحلیل های تکنیکال می توانید به کانال تلگرام تحلیل با ارزی(Arzee.ir) به آدرس Signal_tahlil  مراجعه کنید.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *