2024/07/18

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۳ ژوئن (۳ تیر)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۳ ژوئن (۳ تیر)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۳ ژوئن (۳ تیر)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس‌وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین و کاردانو برای امروز (۳ تیر) را در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین طی چند هفته‌ی گذشته در حال تحکیم جای خود در نزدیکی ناحیه‌ی مقاومت بالاسری ۱۰,۰۰۰ الی ۱۰,۵۰۰ دلار است. با این حرکات، قیمت الگوی مثلث صعودی تشکیل داده، که یک الگوی ادامه‌دهنده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۳ ژوئن (۳ تیر)

برای ادامه‌ی روند صعودی خریداران باید قیمت را به بالای ناحیه‌ی مقاومتی ۱۰,۰۰۰ الی ۱۰,۳۷۶.۳۸ هدایت کنند. این حرکت باعث فعال شدن الگوی صعودی مثلث با هدف ۱۱,۸۶۹.۴۲ دلار خواهد شد. در مقابل با چرخش قیمت از سطوح فعلی یا مقاومت بالاسری، فروشندگان برای هدایت قیمت به زیر خط روند الگو در ۹,۰۰۰ دلار تلاش خواهند کرد. شکست قیمت به زیر این سطح بر احساسات بازار تأثیر خواهد گذاشت و موجب افزایش فشار فروش خواهد شد.

این فشار فروش با ریزش قیمت به زیر حمایت ۸,۹۱۰.۰۴ دلار شدت خواهد گرفت که در این صورت قیمت تا حمایت ۸,۱۳۰.۵۸ دلار نیز می‌تواند کاهش پیدا کند.

 • مقاومت‌ها: ۹,۰۰۰ – ۱۰,۰۰۰ – ۱۰,۳۷۶.۳۸ – ۱۰,۵۰۰ – ۱۱,۸۶۹.۴۲
 • حمایت‌ها: ۸,۹۱۰.۰۴ – ۸,۱۳۰.۵۸

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

قیمت اتریوم از حمایت ۲۲۵.۷۸۳ دلاری خود با قدرت به بالا جهش کرده و مقاومت ۲۳۹.۴۵ دلاری را در این مسیر شکسته است. هدف بعدی قیمت که باید مورد توجه قرار گیرد، ۲۵۳.۵۵۶ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۳ ژوئن (۳ تیر)

با افزایش مومنتوم (اندازه‌ی حرکت) در قیمت، احتمال شکست مقاومت ۲۵۳.۵۵۶ دلاری و رشد قیمت تا ۲۸۸.۵۹۹ دلار وجود خواهد داشت. با رسیدن قیمت به این مقاومت کلیدی، احتمالاً فروشندگان با قدرت از آن دفاع خواهد کرد.

دیدگاه صعود قیمت با چرخش آن از سطوح فعلی یا سطح ۲۵۳.۵۵۶ دلار و حرکت به زیر میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) در ۲۲۰ دلار منتفی خواهد شد. در زیر این سطح، ادامه‌ی ریزش آن تا ۲۰۰ دلار و ۱۷۶.۱۱۲ دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۲۵۳.۵۵۶ – ۲۸۸.۵۹۹
 • حمایت‌ها: ۲۲۰ – ۲۰۰ – ۱۷۶.۱۱۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

قیمت ریپل در ۲۱ ژوئن به زیر سطح حمایت الگوی مثلث حرکت کرده ولی با چرخشی دوباره و سریع به داخل آن بازگشته است. این امر حاکی از عدم ادامه‌ی فروش‌های بیشتر در سطوح پایین‌ است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۳ ژوئن (۳ تیر)

با حرکت قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۱۹ دلار، رشد آن تا خط مقاومت الگوی مثلث در ۰.۲۰ دلار ممکن خواهد بود. حرکت قیمت به بالای این سطح نیز اولین نشانه‌ از قدرت گرفتن خریداران خواهد بود.

در مقابل چرخش قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) نشان‌دهنده‌ی کاهش تقاضا در سطوح بالاتر خواهد بود. در این حالت فروشندگان بار دیگر برای شکست الگوی مثلث از ضلع پایین در ۰.۱۸.۰۲۳ دلار تلاش خواهند کرد. در صورت موفقیت در این حرکت، شروع روند نزولی جدید ممکن خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۰.۱۹ – ۰.۲۰
 • حمایت‌ها: ۰.۱۸.۰۲۳

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

قیمت بیت کوین کش در چند روز گذشته بین دو حد پایین و بالای ۲۱۷.۵۵ و ۲۵۵.۴۶ دلار در حال معامله شدن است. شیب افقی میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی سطح میانی خود، می‌تواند از ادامه‌ی حرکات قیمت برای چند روز دیگر در این محدوده خبر بدهد. معامله در یک محدود‌‌ه‌ی کوچک قیمتی به‌علت نوسانات پایین آن می‌تواند دشوار باشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۳ ژوئن (۳ تیر)

اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای میانگین‌های متحرک در ۲۴۰ دلار شوند، افزایش قیمت تا ۲۵۵.۴۶ دلار ممکن خواهد بود. با توجه به اینکه این سطح در گذشته به عنوان مقاومتی قوی (دایره نارنجی) عمل کرده است، شکست آن به سمت بالا توسط قیمت به معنای بازگشت خریداران به بازار خواهد بود. این دیدگاه با چرخش قیمت از میانگین‌های متحرک منتفی خواهد شد. در این صورت اولین ایستگاه حمایت قیمت، ۲۱۷.۵۵ دلار خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۲۴۰ – ۲۵۵.۴۶
 • حمایت‌ها: ۲۱۷.۵۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین اس‌وی

فروشندگان موفق به پایین آوردن قیمت بیت کوین اس‌وی از حمایت ۱۷۰ دلار نبوده‌اند. این امر نشان‌گر کاهش تعداد فروشندگان در سطوح پایین‌تر و نوسان قیمت در محدوده‌ی ۱۷۰ الی ۲۲۷ دلار است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۳ ژوئن (۳ تیر)

در وضعیت فعلی، خریداران در تلاش برای هدایت قیمت بیت کوین اس‌وی به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۸۰ دلار هستند. اگر این حرکت اتفاق بیفتد، رشد قیمت تا میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) در ۱۹۰ دلار و سپس تا ۲۰۰ دلار ممکن خواهد بود.

به هر حال اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به‌سمت پایین چرخش کند، این امر نشانه‌ای از کاهش خریداران در سطوح بالاتر خواهد بود. این حرکت احتمال شکسته شدن سطح حمایت ۱۷۰ دلاری را افزایش خواهد داد.

 • مقاومت‌ها: ۱۸۰ – ۱۹۰ – ۲۰۰ – ۲۲۷
 • حمایت‌ها: ۱۷۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت‌ کوین

قیمت لایت کوین بین میانگین‌های متحرک در ۴۴ دلار و حمایت ۴۲ دلار فشرده شده است. اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای این دو میانگین متحرک هدایت کنند، رشد قیمت تا ۴۷ دلار و سپس ۵۱ دلار ممکن خواهد بود. احتمالاً فروشندگان از این مقاومت با قدرت دفاع خواهند کرد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۳ ژوئن (۳ تیر)

با چرخش قیمت از سطح ۵۱ دلار، حرکات محدود قیمت برای چند روز دیگر تمدید خواهد شد. از طرفی اگر خریداران در بالا بردن قیمت از میانگین‌های متحرک موفق عمل نکنند، فروشندگان بار دیگر برای پایین کشیدن آن از ۳۹ دلار تلاش خواهند کرد.

اولین حرکت روند‌دار قیمت پس از خروج آن از محدوده آغاز خواهد شد. تا آن زمان، به احتمال زیاد حرکات قیمت، محدود به دامنه خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۴۴ – ۴۷ – ۵۱
 • حمایت‌ها: ۴۲ – ۳۹

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین طی چند روز گذشته در نیمه‌ی بالایی محدوده‌ی ۱۳.۶۵ الی ۱۸.۱۳۷۷ دلار در حال معامله شدن است. در بیستم ژوئن فروشندگان برای پایین آوردن قیمت از حمایت ۱۵.۷۲ دلار تلاش کردند، اما در این امر موفق نبودند. بنابراین می‌توان گفت که خریداران با قدرت در حال دفاع از این سطح هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۳ ژوئن (۳ تیر)

در وضعیت فعلی، قیمت از میانگین‌های متحرک به‌سمت بالا جهش کرده و خریداران در تلاش برای هدایت آن به بالای میانگین‌های متحرک هستند. در صورت رخ دادن این حرکت، افزایش قیمت تا ۱۸.۱۳۷۷ دلار را می‌توانیم شاهد باشیم. شکست این سطح مقاومتی نیز به منزله‌ی شروع روند صعودی جدید در قیمت خواهد بود.

در هر صورت اگر فروشندگان بار دیگر از سطح میانگین‌های متحرک دفاع کنند، قیمت بار دیگر تا ۱۵.۷۲ دلار نیز می‌تواند ریزش داشته باشد.

 • مقاومت‌ها: ۱۸.۱۳۷۷
 • حمایت‌ها: ۱۵.۷۲ – ۱۳.۶۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ایاس

قیمت ایاس در محدوده‌ی ۲.۳۳۱۴ الی ۲.۸۳۱۹ دلار محصور مانده است. شیب افقی میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) کمی پایین‌تر از ناحیه‌ی میانی خود، بیان‌گر ادامه‌ی حرکات محدود قیمت برای چند روز آینده خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۳ ژوئن (۳ تیر)

خریداران در وضعیت فعلی در تلاش برای هدایت قیمت به بالای میانگین‌های متحرک هستند. اگر در این حرکت موفق عمل کنند، احتمال رشد قیمت تا مقاومت کلیدی ۲.۸۳۱۹ دلار وجود خواهد داشت.

در طرف مقابل با چرخش قیمت از میانگین‌های متحرک، فروشندگان تلاش دیگری برای شکستن حمایت ۲.۳۳۱۴ دلار آغاز خواهند کرد. در زیر این سطح، حمایت‌های بعدی قیمت در ۲ دلار و ۱.۸۰ دلار قرار دارند.

 • مقاومت‌ها: ۲.۸۳۱۹
 • حمایت‌ها: ۲.۳۳۱۴ – ۲ – ۱.۸۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو

ریزش قیمت کاردانو در ۱۸ ژوئن از ۰.۰۸۴۴۳۹۸ دلار، با حمایت پرقدرت خریداران در سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۰۷۸ دلار به اتمام رسیده است. این موضوع نشان می‌دهد که خریداران با ورود به معاملات در ریزش‌ها، همچنان انتظار ادامه‌ی صعود قیمت را دارند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۳ ژوئن (۳ تیر)

شیب مثبت میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ی مثبت، نشان از روند صعودی پرقدرت قیمت دارد. هرگونه شکست قیمت به بالای خط روند نزولی قیمت و مقاومت ۰.۰۸۵ دلار، احتمال دیده شدن دوباره‌ی سطح ۰.۰۹۰۱۳۷۳ دلار را افزایش خواهد داد.

برخلاف تصور اگر قیمت از سطوح فعلی و پس از برخورد به خط روند نزولی چرخش کند، فروشندگان برای پایین کشیدن آن تا ناحیه‌ی حمایتی ۰.۰۶۹۴۸۸۰ الی ۰.۰۷۲۲۷۲۲ دلار تلاش خواهند کرد.

 • مقاومت‌ها: ۰.۰۸۵ – ۰.۰۹۰۱۳۷۳
 • حمایت‌ها: ۰.۰۷۲۲۷۲۲ – ۰.۰۶۹۴۸۸۰

منبع: ارزدیــجیتال

دیدگاهتان را بنویسید