1402/03/16

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

بازار سرمایه، بستری برای انجام رقابت شفاف بر سر دارایی‌های دولت

بازار سرمایه، بستری برای انجام رقابت شفاف بر سر دارایی‌های دولت

بازار سرمایه، بستری برای انجام رقابت شفاف بر سر دارایی‌های دولت

احمد اشتیاقی مدیرعامل شرکت کاوشگران سهام در گفت‌وگو با پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) با اشاره به طرح مولدسازی دارایی‌های دولت بیان کرد: سیاست دولت برای تامین مالی از طریق طرح مولدسازی دارایی‌ها، سیاست درستی است چرا که با اجرای این طرح احتمالاً کسری بودجه دولت تورم کمتری به همراه خواهد داشت.

وی افزود: برای اجرای طرح مولدسازی دارایی‌های دولت می‌توان از ظرفیت‌های بازار سرمایه استفاده کرد. سامانه “کدال” مناسب‌ترین سامانه برای ارائه اطلاعات در خصوص دارایی‌های قابل واگذاری و شرایط و زمان برگزاری مزایده‌ها، است. ضمن اینکه در صورت واگذاری این دارایی‌ها از طریق بورس کالا هم معاملات کاملاً شفاف خواهد بود و امکان رقابت برای همه فراهم است و هم دغدغه‌ها بابت احتمال رانت و فساد و دستکاری قیمتی در واگذاری‌ها برطرف خواهد شد.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه اظهار کرد: البته با توجه به ارزش بالای دارایی‌های قابل واگذاری دولت، احتمالاً با اجرای این طرح تمامی بازارها تحت تاثیر قرار خواهند گرفت و اگر این واگذاری‌ها در قیمت مناسبی انجام شود، با نگاه کلان اقتصادی، برای سرمایه‌گذاران جذابیت ایجاد شده و نقدینگی به سمت این دارایی‌ها حرکت خواهد کرد؛ اما معتقدم واگذاری دارایی‌های دولت از طریق بازار سرمایه نگرانی خاصی متوجه بازار سهام نخواهد کرد؛ چراکه خریداران این املاک، فعالان بازار سرمایه نیستند و این حوزه مخاطبان خاص خود را خواهد داشت.

مرجع: پایگاه خبری بازار سرمایه

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *