1402/12/09

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

۴۷ صندوق توانستند «ناما» را خریداری کنند

۴۷ صندوق توانستند «ناما» را خریداری کنند

۴۷ صندوق توانستند «ناما» را خریداری کنند

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از فرابورس، امروز چهارشنبه (14 تیرماه) در دوره سفارش‌گیری که از 9:15 آغازشده و تا 11:15 ادامه داشت، بازار دوم فرابورس شاهد رقابت 100 صندوق در عرضه 126 میلیون سهم شرکت تولیدی مخازن گاز طبیعی آسیا ناما در نماد «ناما» بود. در نهایت نیز 47 صندوق توانستند در این رقابت سهام «ناما» را خریداری کنند.

بیشترین و کمترین قیمت‌ها برای «ناما»

درحالی‌که قیمت ارزش‌گذاری ناما 9 هزار و 813 ریال بود، قیمت‌هایی در بازه 10 هزار و 115 ریال تا 13هزار و 510 ریال برای نماد «ناما» در سامانه معاملات ثبت شد و در نهایت میانگین موزون قیمتی 10هزار و 993 ریال رقم خورد.

گفتنی است «ناما» تیرماه سال 1400 در فرابورس پذیرش شده و خردادماه سال گذشته در گروه «خودرو و ساخت قطعات» به عنوان یک‌صد و هفتاد و پنجمین شرکت بازار دوم و دویست و هشتاد و یکمین نماد معاملاتی در فهرست نرخ‌های فرابورس درج‌شده بود.

این گزارش می‌افزاید، صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازار گردانی گوهر فام امید در این عرضه به عنوان بازار گردان ایفای نقش کرد و گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید رکن متعهد عرضه را عهده‌دار بود. شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان نیز در جایگاه متعهد خرید قرار داشت.

از «ناما» چقدر می‌دانید؟

در نشست خبری شرکت تولیدی مخازن گاز طبیعی آسیا ناما که ویژه عرضه سهام برای معرفی این مجموعه در فرابورس برگزار شد، مهدی ملایی معاون اجرایی و عضو هیئت‌مدیره آسیاناما، تولید مخازن CNG را جزو اهداف اولیه شرکت عنوان کرد و گفت: در حال حاضر 90 درصد از تقاضای شرکت‌های خودروساز داخلی توسط آسیاناما تامین می‌شود و سهم ما از بازار غیرخودرویی نیز نزدیک به 10 درصد است.

وی در خصوص سودآوری و فروش این شرکت اظهار کرد: پیش‌بینی 600 میلیارد فروش در سال 1402 داشته‌ایم که سود این شرکت با توجه به عدم قیمت‌گذاری دستوری در این حوزه، تضمین شده است و بازدهی حداقل 25 درصدی خواهیم داشت.

معاون اجرایی آسیاناما در ادامه این نشست خبری درباره محصولات ناما گفت: در این مجموعه، مخازن CNG، مخازن طبی-صنعتی و کاپ تولید می‌شود.

مرجع: پایگاه خبری بازار سرمایه

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *