1402/03/11

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

۳ تن طلا آماده معاملات در بازار گواهی سپرده بورس کالا

۳ تن طلا آماده معاملات در بازار گواهی سپرده بورس کالا

۳ تن طلا آماده معاملات در بازار گواهی سپرده بورس کالا

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از کالاخبر، با ورود کامل شمش طلای معدن زرشوران به انبار خزانه بانک ملت، موجودی این دارایی در انبار مذکور همانگونه که اعلام شده بود در فاز نخست به 3 تن رسید و جهت معامله از طریق بورس کالای ایران در دسترس عموم قرار دارد.

معاملات گواهی سپرده شمش طلا از روز پنج‌شنبه گذشته با گشایش نماد معاملاتی این دارایی آغاز و مراسم افتتاحیه این معاملات نیز با حضور مقامات برگزار شد.

معاملات گواهی سپرده شمش طلا در روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت 11:30 با دوره نیم ساعته پیش گشایش تا ساعت 15 فعال است و سرمایه‌گذاران می‌توانند پس از اخذ کد معاملاتی بازار مالی برای خرید و فروش در این بازار اقدام کنند. اخذ کد بازار مالی برای اشخاص حقیقی فرآیند ساده‌ای دارد و مشتریان می‌توانند با مراجعه به درگاه آنلاین شرکت‎های کارگزاری دارای مجوز معاملات مشتقه مبتنی بر کالا، در کوتاه‌ترین زمان ممکن کد بازار مالی بورس کالا را دریافت کنند. مشتریان حقوقی نیز از طریق شرکت کارگزاری خود باید اقدم به اخذ کد معاملاتی کنند.

همچنین هر گواهی سپرده کالایی معادل 0.1 گرم یا 100 سوت از شمش طلا است، یعنی سرمایه‌گذاران قادرند در این بازار، طلا را در قالب اوراق با پشتوانه 100سوت طلا مورد معامله قرار دهند. این موضوع یکی از مزیت‌های این بازار است که امکان حضور سرمایه‌گذاران خُرد را نیز فراهم کرده است. بنابراین مردم تنها با وجه یک دهم گرم طلا یعنی کمتر از 300 هزار تومان می توانند وارد این معاملات بشوند و به جای تحمل ریسک ها و هزینه های معامله در بازار سنتی، به صورت الکترونیکی و آنلاین از طریق کارگزاری ها اقدام به خرید و نگهداری بخشی از شمش طلا کنند.

مرجع: پایگاه خبری بازار سرمایه

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *