تسنیم/ نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: افزایش قیمت جهانی و قیمت ارز باعث شد تا مجدداً قیمت طلا و سکه سیر صعودی داشته باشد؛ قیمت سکه نسبت به آخرین روز کاری قبل از تعطیلات با افزایش ۶۰۰ هزار تومانی همراه شد.

محمد کشتی آرای درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روزجاری اظهار داشت: امروز قیمت جهانی طلا نسبت به دیروز با 35 دلار افزایش به 1993 دلار رسید ضمن اینکه قیمت ارز نیز در بازار داخلی از کانال 23 هزار تومان وارد کانال 24 هزار تومان شده و افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه هر دلار امریکا هم اکنون در بازار 24 هزار و 360 تومان قیمت خورده است، افزود: افزایش قیمت جهانی و قیمت ارز باعث شد تا مجدداً قیمت طلا و سکه سیر صعودی داشته باشد؛ قیمت سکه نسبت به آخرین روز کاری قبل از تعطیلات با افزایش 600 هزار تومانی همراه شد.
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر ضمن بیان آخرین قیمت طلا و سکه با توجه به اونس جهانی و قیمت ارز، گفت: هم اکنون قیمت سکه طرح قدیم 10 میلیون و 950 هزار تومان، سکه طرح جدید 11 میلیون و 400 هزار تومان، نیم سکه 5 میلیون و 550 هزار تومان، ربع سکه 3 میلیون و 150 هزار تومان و سکه گرمی یک میلیون و 730 هزار تومان است.
کشتی آرای با تأکید بر افزایش تمام قطعات سکه نسبت به روزهای گذشته تصریح کرد: این درحالی است که بازار اصلی طلا و سکه کشور تعطیل است ولی داد و ستدها با توجه به قیمت اونس طلا و ارز در سطح شهر درحال انجام است.