۱۲ اسفند ۱۳۹۹

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

۱۱۶ شرکت مجوز افزایش سرمایه در 6 ماهه اول سال گرفتند

۱۱۶ شرکت مجوز افزایش سرمایه در 6 ماهه اول سال گرفتند

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، علی بیگ زاده، مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار، در خصوص افزایش سرمایه‌های درخواست شده از ابتدای سال تاکنون گفت: مدیریت نظارت بر بازار اولیه در راستای اجرای مفاد قانون بازار اوراق بهادار و مقررات مربوطه، طی 6 ماهه ابتدای سال 99 نسبت به بررسی درخواست افزایش سرمایه شرکت‌های سهامی عام ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار اقدام و مجوز انجام افزایش سرمایه 116شرکت را صادر کرده است و مبلغ کل مجوزهای ارائه شده در این بازه زمانی معادل 550 میلیون و 612 هزار و 166 میلیون ریال بوده است.

وی ادامه داد: بر اساس مجوزهای صادره، 47 درصد افزایش سرمایه‌ها از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها، 25 درصد از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، 16 درصد از محل سود انباشته و مابقی از محل سایر اندوخته‌ها تامین شده‌اند.

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس افزود: به این ترتیب، تعداد مجوزهای صادره افزایش سرمایه در 6 ماهه ابتدایی سال جاری 80 درصد تعداد مجوزهای صادره در کل سال 98 بوده است.

بیگ زاده به مجوز افزایش سرمایه‌های صادر شده سال گذشته نیز اشاره کرد و افزود: در 6 ماه ابتدایی سال 98 تعداد 51 مجوز افزایش سرمایه در سازمان بورس به ثبت رسید که مبلغ آن بالغ بر 68 میلیون و 972 هزار و 955 میلیون ریال بود و در پایان سال 98 این تعداد مجوز ها به 146 عدد و مبلغ آن نیز به یک میلیارد و 97 میلیون و 348 هزار و 366 میلیون ریال رسید.

وی در خصوص روند پذیره‌نویسی اوراق بدهی نیز گفت: در سال جاری دو اوراق اجاره به مبلغ 12 میلیون میلیون ریال و 6 اوراق سلف موازی استاندارد به مبلغ 60میلیون میلیون ریال و همچنین 23 اوراق مرابحه عام به مبلغ 718 میلیون و 35 هزار و 625 میلیون ریال در سازمان بورس پذیره نویسی شده است.

براساس گزارش سنا، آمار ارایه شده در جدول‌های زیر قابل مشاهده است:

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code