1401/02/31

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

یارانه ۱۵۰ هزار تومانی برای جاماندگان سهام عدالت واریز می شود

یارانه ۱۵۰ هزار تومانی برای جاماندگان سهام عدالت واریز می شود

یارانه ۱۵۰ هزار تومانی برای جاماندگان سهام عدالت واریز می شود

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از اقتصاد آنلاین

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از سایت ارزی (Arzee)، یارانه جدید 150 هزار تومانی به دستور رئیس‌جمهوری و در راستای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، در دستور کار قرار گرفته که به مبلغ 150 هزار تومان به ازای هر یک از اعضای خانواده است، جمعیت مشمول این یارانه 11 میلیون و 38 هزار و 520 سرپرست خانوار هستند.

مشمولان این طرح از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی شده‌اند که از بین دهک‌های اول تا چهارم به انضمام افراد تحت پوشش و مستمری‌بگیران سازمان‌های حمایتی نظیر کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی کشور هستند که به هر دلیلی از سهام عدالت جامانده‌اند.

این یارانه در حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد و همچنین اجرای برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت کاهش فقر مطلق در جامعه به‌ویژه حمایت از خانوارهای فاقد یا با درآمد کم این مبلغ پرداخت می‌شود و متفاوت از یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی و همچنین یارانه معیشتی است.

پیش از این نیز دولت دو مرحله دیگر یارانه نقدی مازاد بر یارانه‌های معمول ماه پرداخته بود که مرحله اول 100 هزار تومان در بهمن ماه به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب و مرحله دوم در آستانه نوروز به مبلغ 150 هزار تومان بود.

در مرحله قبل پرداخت یارانه 150 هزار تومان مشروط به سهام عدالت شد؛ به طوری که از بین 67 میلیون نفر که در هر ماه یارانه معیشتی دریافت می‌کنند، بسته عیدی 150 هزار تومانی دولت فقط به کسانی اختصاص پیدا کرد که سهام عدالت دریافت نمی‌کردند، به عبارتی معیشتی بگیران به دو گروه تقسیم شدند؛ کسانی که سهام عدالت می‌گیرند و کسانی که این سهام را دریافت نمی‌کنند؛ در این بین گروه هدف افرادی بودند که سهام عدالت دریافت نمی‌کنند ولی حتما در لیست یارانه معیشتی قرار داشتند.

منبع:
سایت ارزی (Arzee)

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *