1400/07/27

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

گزارش روزانه صندوق های ETF (۲۳شهریور۱۴۰۰) / ثبت ارزش معاملات ۶۴۰میلیارد تومانی برای پالایش و دارا یکم

گزارش روزانه صندوق های ETF (۲۳شهریور۱۴۰۰) / ثبت ارزش معاملات ۶۴۰میلیارد تومانی برای پالایش و دارا یکم

گزارش روزانه صندوق های ETF (۲۳شهریور۱۴۰۰) / ثبت ارزش معاملات ۶۴۰میلیارد تومانی برای پالایش و دارا یکم

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از اقتصاد آنلاین،

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاین – هانا پاکمند؛ بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق پالایشی یکم (پالایش) با ارزش حدود 405میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق اعتماد آفرین پارسیان بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها بیش از 38میلیارد تومان واحدهای صندوق اعتماد آفرین پارسیان را از حقوقی‌ها خریدند (13.6درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق با درآمد ثابت فیروزه آسیا با نماد (فیروزا) را به ارزش حدود 11میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (47درصد معاملات).

دارندگان صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) رشد 3.8درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق زمین ساختمان نگین شهر ری با زیان 1.5درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (5.5درصد) در رابطه با صندوق گروه زعفران سحرخیز در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم بیش از 640میلیارد تومان معامله شدند یعنی 37درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از سویی دیگر جمع معاملات صندوق‌های طلایی به بیش از 125میلیارد تومان رسید. همچنین بیشترین رشد قیمت (یک درصد) این گروه به صندوق پشتوانه سکه طلای لوتوس (طلا) اختصاص یافت.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به بیش از هزار و 735میلیارد تومان رسید و خروج پول حقوقی حدود 85میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام بیش از 6هزار میلیارد تومان و مقدار ورود پول حقیقی 310میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید12

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code