1400/08/04

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

گزارش روزانه صندوق های ETF (چهار مهر۱۴۰۰) / دارایکم با زیان دو درصدی همراه شد

گزارش روزانه صندوق های ETF (چهار مهر۱۴۰۰) / دارایکم با زیان دو درصدی همراه شد

گزارش روزانه صندوق های ETF (چهار مهر۱۴۰۰) / دارایکم با زیان دو درصدی همراه شد

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از اقتصاد آنلاین،

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاین – هانا پاکمند؛ بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق پالایشی یکم (پالایش) با ارزش 455میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق اعتماد آفرین پارسیان بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق با درآمد ثابت کیان نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل 68میلیارد تومان واحدهای صندوق با درآمد ثابت کمند را از حقوقی‌ها خریدند (32درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق صندوق پالایشی یکم (پالایش) را به ارزش 24میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (5.3درصد معاملات).

دارندگان صندوق تجارت شاخصی کاردان رشد 1.7درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) با زیان 1.8درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (8.9درصد) در رابطه با صندوق شاخصی بازار آشنا (وبازار) در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم 580میلیارد تومان معامله شدند یعنی 30درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از سویی دیگر جمع معاملات صندوق‌های طلایی به بیش از هشت میلیارد و 600میلیون تومان رسید. همچنین بیشترین افت قیمت (0.5درصد) این گروه به صندوق پشتوانه سکه طلای زر افشان اختصاص یافت.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم هزار و 965میلیارد تومان رسید و ورود پول حقیقی 195میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام در حدود پنج هزار و 150میلیارد تومان و مقدار ورود پول حقوقی 470میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید12

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code