1402/03/19

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

گزارش بازار بدهی ۲۶ بهمن ماه / نرخ اخزا سررسید خرداد و مرداد ۱۴۰۴، ۲۸ درصد

گزارش بازار بدهی ۲۶ بهمن ماه / نرخ اخزا سررسید خرداد و مرداد ۱۴۰۴، ۲۸ درصد

گزارش بازار بدهی ۲۶ بهمن ماه / نرخ اخزا سررسید خرداد و مرداد ۱۴۰۴، ۲۸ درصد

به گزارش اقتصادآنلاین؛ در معاملات امروز مجموعا 61 میلیارد تومان اوراق اخزا با میانگین بازده تا سررسید 27.22 درصد برای سررسیدهای کمتر از یک‌سال، و 27.77 درصد برای سررسیدهای بیش از یک‌سال، معامله شد. همچنین در اوراق اراد/افاد و گام نیز به ترتیب 219 ، 408 میلیارد تومان معامله انجام شد. اوراق با تقسیم سود شرکتی نیز حجم معاملات ناچیزی داشتند.

نرخ بازده تا سر رسید

در نمودارهای زیر، اطلاعات مربوط به نرخ بازده تا سررسید و ارزش معاملات(میلیارد ریال) اوراق اخزا، اراد/افاد و گام، به ترتیب فاصله تا سررسید نمایش داده شده است.

 توضیح اینکه ارزش معاملات هر نماد در سطر سوم اطلاعات نمودار، ذکر شده و اندازه دایره نمایش داده شده برای هر نماد به تناسب ارزش معاملات آن نماد تنظیم شده‌است.

گزارش

گزارش2

گزارش3

گزارش3

گزارش4

در اوراق اخزا دو نماد اخزا 101 و 103 با سررسید خرداد و مرداد 1404، با 28 درصد بیشترین نرخ بازدهی تا سررسید این اوراق را ثبت کردند. اوراق اراد به ارزش 219 میلیارد تومان و با نرخ 16.6 الی 24.4 درصد معامله شدند. اراد100 با نرخ بازده تا سررسید 16.6 درصدی و ارزش معاملات 120 میلیارد تومانی، بیش‌ترین ارزش معاملات را ثبت کرد. اوراق گام نیز به ارزش 408 میلیارد تومان و با میانگین نرخ 32 درصد معامله شدند. میانگین نرخ اوراق گام نسبت به نرخ اوراق اخزا با سررسید هم محدوده، 4.82% بالاتر بود.

ارزش معاملات

در نمودار زیر ارزش معاملات اوراق اخزا، اراد/افاد ،گام و اوراق شرکتی با تقسیم سود را به تفکیک سر رسیدهای زیر یک‌سال، بالای یک‌سال و بالای دو سال مشاهده می‌کنید.

گزارش5

مرجع: اقتصاد آنلاین

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *