2024/06/22

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

گزارش بازار بدهی ۱۷ بهمن ماه/ اختلاف بازدهی تا سررسید گام و اخزا به ۶ درصد رسید!

گزارش بازار بدهی ۱۷ بهمن ماه/ اختلاف بازدهی تا سررسید گام و اخزا به ۶ درصد رسید!

گزارش بازار بدهی ۱۷ بهمن ماه/ اختلاف بازدهی تا سررسید گام و اخزا به ۶ درصد رسید!

به گزارش اقتصادآنلاین؛ در معاملات امروز مجموعا 144 میلیارد تومان اوراق اخزا با میانگین بازده تا سررسید 26.3 درصد برای سررسیدهای کمتر از یک‌سال، و 26.6 درصد برای سررسیدهای بیش از یک‌سال، معامله شد. همچنین در اوراق اراد/افاد و گام نیز به ترتیب 2.2همت و 411 میلیارد تومان معامله انجام شد. اوراق با تقسیم سود شرکتی نیز حجم معاملات 216 میلیارد تومانی داشتند.

نرخ بازده تا سر رسید

در نمودارهای زیر، اطلاعات مربوط به نرخ بازده تا سررسید و ارزش معاملات(میلیارد ریال) اوراق اخزا، اراد/افاد و گام، به ترتیب فاصله تا سررسید نمایش داده شده است.

 توضیح اینکه ارزش معاملات هر نماد در سطر سوم اطلاعات نمودار، ذکر شده و اندازه دایره نمایش داده شده برای هر نماد به تناسب ارزش معاملات آن نماد تنظیم شده‌است.

تحلیل صندوق سرمایه‌گذاری

بازده

صندوق سرمایه‌گذاری

تحلیل صندوق

اوراق اراد به ارزش حدوداً 2.2 همت و با نرخ 23.2 الی 26.7 درصد معامله شدند. اراد123 با نرخ بازده تا سررسید 18.8 درصدی و ارزش معاملات 2000 میلیارد تومانی، بیش‌ترین ارزش معاملات را ثبت کرد. نرخ اوراق گام نسبت به نرخ اوراق اخزا با سررسید هم محدوده، 6% بالاتر بود!.

ارزش معاملات

ارزش معاملات

در نمودار زیر ارزش معاملات اوراق اخزا، اراد/افاد ،گام و اوراق شرکتی با تقسیم سود را به تفکیک سر رسیدهای زیر یک‌سال، بالای یک‌سال و بالای دو سال مشاهده می‌کنید.

تهیه شده در واحد تحلیل صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت آریا

این صندوق با نماد معاملاتی « یارا » در پایان سال اول فعالیت خود ( 28 دی ماه 1401 ) 27.5 درصد بازدهی محقق شده به سرمایه‌گذاران خود پرداخت کرده و به عنوان پر‌بازده‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، برای سال دوم فعالیت خود امیدوار است ضمن حفظ رتبه‌ اولی، نرخ سود سرمایه‌گذاران را نیز به بیش از 28 درصد ارتقا دهد.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

مرجع: اقتصاد آنلاین

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید