تجارت نیوز/ این روزها که بازار ارزهای دیجیتال داغ است، بازار صرافی‌های فروش ارزهای دیجیتال داغ‌تر شده و این صرافی‌ها برای فروش ارز دیجیتال کارمزدهای نجومی دریافت می‌کنند.

اگرچه خرید و فروش از دیجیتال بدون هیچ مشکلی در صرافی‌های ایرانی انجام می‌شود اما این صرافی‌ها علاوه بر کارمزدی که برای ارائه خدمات دریافت می‌کنند گران فروشی هم می‌کنند.

فعالان بازار رمزارزها برای انجام معامله از صرافی‌های آنلاین استفاده می‌کنند اما ایرانی‌ها به دلیل تحریم‌ها نمی‌توانند به صورت مستقیم به بازارهای جهانی دسترسی داشته باشند و مجبورند ابتدا از طریق صرافی‌ها ایرانی ریال خود را به تتر تبدیل کنند و بعد به معامله در بازار کریپتوکارنسی بپردازند.

گران فروشی!
تتر برای فعالان بازار کریپتوکارنسی یعنی سوخت برای یک راننده. ارز دیجیتال تتر همیشه قیمتی معادل یک دلار دارد اما این ارز در صرافی‌های ایرانی در اگثر مواقع با اختلافی هزار تا ۱۵۰۰ تومانی فروخته می‌شود و این گران فروشی ورای کارمزدی است که این صرافی‌ها برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال دریافت می‌کنند.

به عنوان مثال در حال حاضر قیمت دلار ۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان است اما کمترین قیمت تتر در صرافی‌های ایران ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومان است و این یعنی برای ۵۰ میلیون تومان سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها پولی معادل ۲ میلیون تومان به دلیل گران فروشی صرافی‌ها پرداخت می‌کنید.