23 اردیبهشت 1400

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

کدام شرکت‌های بورسی افزایش سرمایه می‌دهند؟

کدام شرکت‌های بورسی افزایش سرمایه می‌دهند؟

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، در آخر این هفته برخی از شرکت‌های حاضر در بازار سهام اطلاعیه افزایش سرمایه خود را در وبسایت کدال منتشر کردند.

بر این اساس شرکت بازرگانی صنعتی آینده‌سازان بهشت پارس که با نماد «آینده» در بورس فعال است از پیشنهاد افزایش سرمایه هیات مدیره به مجمع عمومی فوق‌العاده خود خبر داده است. این افزایش سرمایه از مبلغ 417 میلیارد و 831 میلیون ریال به یکهزار و 624 میلیارد ریال و از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها انجام خواهد شد که معادل 288 درصد است.

شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین (صبا) نیز از صدور مجوز افزایش سرمایه خود خبر داد. بر این اساس مجوز افزایش سرمایه 200 درصدی صبا از 15 هزار میلیارد ریال به 45 هزار میلیارد ریال از سوی سازمان بورس صادر شده که محل آن مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی بوده است.

دیگر شرکتی که مجوز افزایش سرمایه آن صادر شده، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش (تاپکیش) بوده است. این شرکت قرار است 800 میلیون سهم جدید انتشار دهد که معادل افزایش سرمایه 800 میلیارد ریالی (200 درصدی) است.

بیمه اتکایی امین (اتکام) که یکی از سهام موجود در دارا یکم است نیز از مجوز افزایش سرمایه 600 میلیارد ریالی خود خبر داده است. بخش عمده از این افزایش سرمایه 18 درصدی از محل سود انباشته و بخش کوچکی از آن از محل سایر اندوخته‌هاست.

وبیمه نیز از افزایش سرمایه 150 درصدی خود از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی خبر داده است. شرکت سرمایه‌گذاری صنعت بیمه در وبسایت کدال اعلام کرده که سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه 3 هزار میلیارد ریالی خود را صادر کرده است.

آخرین شرکتی که از صدور مجوز افزایش سرمایه خود خبر داده است، شرکت کالسیمین با نماد (فاسمین) است. این شرکت نیز افزایش سرمایه 200 درصدی خود (4 هزار میلیارد ریال) را با موفقیت انجام داده که بخش عمده این افزایش سرمایه از محل سود انباشته حاصل خواهد شد.

آخرین اخبار و اطلاعیه‌های بازار سهام را از صفحه بورس تجارت‌نیوز پیگیری کنید.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code