1402/12/09

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

کاهش قیمت طلا و سکه امامی / افزایش حباب سکه

کاهش قیمت طلا و سکه امامی / افزایش حباب سکه

کاهش قیمت طلا و سکه امامی / افزایش حباب سکه

به گزارش تجارت‌نیوز ، امروز، چهارشنبه 28 تیر، قیمت طلا  و قیمت سک ه روند متفاوتی دارند. قیمت دلار بر خلاف روز گذشته کاهشی و قیمت اونس افزایشی است. این تضادها و نوسان‌ها، تاثیر خود را بر قیمت طلا و سکه گذاشته است.

شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز آخرین نرخ طلا را در روندی کاهشی، دو میلیون و 307 هزار و 700 تومان اعلام کرده است؛ حدود پنج هزار تومان کمتر از دیروز.

قیمت طلا و سکه امروز 28 تیر 1402

این منبع، آخرین نرخ نقدی سکه امامی را نیز در لحظه تنظیم این خبر نزولی و 27 میلیون و 585 هزار تومان اعلام کرده که حدود 16 هزار تومان کمتر از روز گذشته است. اما نرخ نقدی سکه بهار آزادی با حدود 100 هزار تومان افزایش به 24 میلیون و 901 هزار تومان رسیده است. البته دیروز در ساعاتی از روز سکه بهار آزادی به کانال 25 میلیون تومان هم رفت.

بر این اساس، حباب سکه امامی امروز با 124 هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته، به چهار میلیون و 888 هزار تومان رسیده است. روز گذشته در ساعاتی از روز حباب سکه امامی از پنج میلیون تومان هم فراتر رفته بود.

حباب سکه بهار آزادی نیز 194 هزار تومان افزایش را تجربه و به دو میلیون و 163 هزار تومان رسیده است. دیروز حباب سکه ارقام بالاتر را نیز دیده بود.

قیمت و حباب انواع سکه

همچنین در دومین روز هفته، نیم سکه با قیمت 14 میلیون و 850 هزار تومان معامله می‌شود؛ 50 هزار تومان کمتر از دیروز. حباب نیم‌سکه نیز با 17 هزار تومان افزایش به سه میلیون و 505 هزار تومان رسیده است.

امروز ربع سکه، بدون تغییر نسبت به روز گذشته با نرخ 9 میلیون و 900 هزار تومان داد و ستد می‌شود. البته دیروز ربع سکه در ساعاتی از روز به 10 میلیون تومان هم رسید. همچنین حباب آن نسبت به روز گذشته، 18 هزار تومان افزایش یافته و روی رقم چهار میلیون و 210 هزار تومان قرار گرفته است.

اما قیمت سکه گرمی به شش میلیون و 50 هزار تومان رسیده است؛ 55 هزار تومان کمتر از دیروز. حباب این سکه نیز با 37 هزار تومان کاهش به سه میلیون و 258 هزار تومان رسیده است.

روند افزایشی قیمت انس

امروز قیمت جهانی طلا افزایشی است. البته بازار طلای ایران بیشتر از اینکه تحت تاثیر قیمت‌ها در بازار جهانی طلا باشد، بر اساس شرایط در بازار دلار داخل ایران حرکت می‌کند. با وجود این، به هر حال یکی از متغیرهای موثر بر این بازار همان قیمت‌ها در بازار جهانی است. کارشناسان نسبت این اثرگذاری را 70 درصد برای دلار و 30 درصد برای طلای جهانی می‌دانند.

این روزها اونس روندی افزایشی دارد. طلای جهانی در 30 روز گذشته حدود 2.08 درصد رشد قیمت داشته است.

اونس در لحظه تنظیم این گزارش، به حدود 1,978.71 دلار رسیده، این به معنای افزایش حدود 0.06 درصدی قیمت طلا در بازارهای جهانی است.

نوسان در قیمت دلار و طلا و سکه

قیمت دلار امروز دوباره کانال 49 هزار تومان را از دست داد و به 48 هزار و 700 تومان رسید. به نظر می‌رسد که اکنون قیمت دلار در دو محدوده 49 و 48 در نوسان است تا کانال بعدی دلار مشخص شود.

البته در روز گذشته خبر دیگری به بازار رسید که در کاهش قیمت دلار بی‌تاثیر نیست. وزیر خارجه عمان دوشنبه در سفری ناگهانی به تهران آمد. گمانه‌زنی‌ها حاکی از این بود که علت سفر وی به مذاکرات برجامی بر می‌گردد و احتمال این مقام عمانی برای باز کردن قفل مذاکرات به تهران آمده است.

برخی می‌گویند خبر جدید رویترز هم در بازار اثرگذار بوده است. رویترز در گزارشی اعلام کرد وزیر خارجه آمریکا طی معافیت 120 روزه به عراق اجازه داده پول برق ایران را به حساب بانک غیرعراقی واریز کند. همین نوسانات در بازار ارز، بر قیمت طلا و سکه نیز تاثیرگذار است. البته این روزها بازار جهانی طلا روندی افزایشی دارد که گاه تاثیر آن را بر قیمت‌های داخلی نیز می‌بینیم.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *