2024/07/23

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۶ تیر ۱۴۰۲ / در روند نزولی بازار، طلا و سکه بخریم؟

پیش بینی قیمت طلا و سکه 6 تیر 1402 / در روند نزولی بازار، طلا و سکه بخریم؟

پیش بینی قیمت طلا و سکه 6 تیر 1402 / در روند نزولی بازار، طلا و سکه بخریم؟

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت طلا و سکه امروز نوسان کاهشی داشت و با کاهش 300 تومانی قیمت دلار همراه شد. بازارهای مالی فعلا در کانال‌های مشخص و محدودی نوسان دارند. افزایش 10 دلاری شب گذشته انس جهانی هم تاثیری در بازار طلای داخلی نداشت. گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش انس جهانی طلا با قیمت 1931 دلار مبادله می‌شود.

قیمت روز و حباب انواع سکه 5 تیر 1402

پنجشنبه هشتم تیرماه عید قربان است و به رسم سال‌های گذشته بازار طلا و سکه با افزایش خریدهای مناسبتی همراه می‌شد. اما به اعتقاد معامله‌گران این بازار، روند تقاضا در روزهای جاری افزایشی نداشته و بازار راکد است. به اعتقاد یکی از فعالان بازار طلا و سکه، توان خرید مردم از این بازار به شدت کاهش پیدا کرده و دیگر تقاضا تعیین‌کننده قیمت نیست.

چه زمانی طلا بخریم؟

در همین راستا سهراب اشرفی فعال بازار طلا و سکه و کارشناس اقتصادی با اشاره به رکود فعلی بازار فلز زرد به تجارت‌نیوز گفت: «افزایش قیمت‌ها در ماه‌های گذشته به اندازه‌ای بالا بوده که دیگر تقاضاهای خرد تاثیری در روند قیمت‌ها ندارد این در حالی است که روند تقاضا نیز در بازار در 6 ماهه گذشته به حداقل رسیده‌ است.»

وی در پاسخ به اینکه زمان مناسبی برای خرید طلا و سکه است، خاطرنشان کرد: «من این توصیه را همیشه می‌کنم؛ برای خرید، یک گرم طلای 18 عیار را با هر قیمتی، ضرب در 10 کنید. به طور مثال دو میلیون و 334 هزار تومان قیمت روز هر گرم طلای 18 عیار است آن را ضربدر 10 کنیم، می‌شود حدود 23 میلیون و 500 هزار تومان. اگر قیمت روز، بالای این مقدار بود خرید سکه‌های طرح قدیم و یا جدید ارزش ندارد و اگر پایین‌تر بود زمان مناسب برای خرید فرا رسیده است.»

این کارشناس بازار طلا و سکه به اهمیت بازه زمانی خرید از بازار فلز زرد اشاره کرد و افزود: «اگر خرید طلا و سکه برای سرمایه‌گذاری در بازه دو تا چهار ماهه باشد توجه به حباب سکه اهمیت ندارد. اما با دورنمای یک تا دو ساله احتمال اینکه حباب سکه همچنان وجود داشته باشد پایین است. بنابراین در هنگام خرید باید به مدت خواب سرمایه‌ نیز توجه کرد.»

اشرفی خاطرنشان کرد: «در بلندمدت به جای سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت و خرید حباب سکه، خرید طلا منطقی است و نیازی به خرید حباب سکه نیست.»

حرکت خلاف جهت سکه بهار

امروز دوشنبه 5 تیرماه 1402 قیمت سکه امامی با 89 هزار تومان کاهش قیمت با رقم 28 میلیون و 501 هزار تومان مبادله شد.

در روز جاری سکه بهار آزادی برخلاف کاهش قیمت سایر قطعات سکه افزایش محدود 18 هزار تومانی داشت و با قیمت 25 میلیون و 590 هزار تومان مبادله شد.

 نیم سکه و ربع سکه هر کدام کاهش 100 هزار تومانی داشتند. این قطعات به ترتیب با قیمت 15 میلیون و 600 هزار تومان و 10 میلیون و 600 هزار تومان مبادله شدند.

در روز جاری سکه گرمی 10 هزار تومان ارزان شد و به قیمت 6 میلیون و 370 هزار تومان رسید.

مثقال در کانال 10 میلیونی تثبیت شد؟

امروز قیمت حباب تمام قطعات سکه به غیر از سکه بهار کاهش داشت. حباب سکه امامی 73 هزار تومان، نیم‌سکه 89 هزار تومان، ربع سکه 94 هزار تومان و سکه گرمی 9 هزار تومان کاهش قیمت حباب داشتند. در روز جاری حباب سکه بهار 21 هزار تومان رشد کرد.

امروز قیمت طلا نیز کاهش محدودی داشت. در روز جاری هر مثقال طلا 30 هزار تومان ارزان شد. این کاهش قیمت این مقدار طلا را به رقم 10 میلیون و 186 هزار تومان رساند. هر گرم طلای 18 عیار نیز کاهش پنج هزار و 300 هزار تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و 352 هزار تومان مبادله شد. امروز طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و 321 هزار تومان معامله شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید