2024/06/22

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ / یک بام و سه هوا در بازار طلا!

پیش بینی قیمت طلا و سکه 31 مرداد 1402 / یک بام و سه هوا در بازار طلا!

پیش بینی قیمت طلا و سکه 31 مرداد 1402 / یک بام و سه هوا در بازار طلا!

به گزارش تجارت‌نیوز در واپسین‌ روزهای مرداد قیمت طلا و سکه روند متوازنی نداشت و قطعات سکه هر سه روند را داشتند. بعد از بازگشایی بازارهای جهانی قیمت انس افزایش پنج دلاری داشت و در لحظه نگارش این گزارش با رقم 1894 دلار معامله شد. قیمت دلار نیز متاثر از خبر آغاز سفر منابع بلوکه شده ایران از کره جنوبی به مقصد سوئیس، کاهش محدودی داشت. به نظر می‌رسد امروز قیمت طلا و سکه از فاکتورهای اثرگذار بر بازار تبعیت کرد و هر سه روند را پشت سر گذاشت.

قیمت سکه و حباب آن 30 مرداد 1402

فعالان بازار فلز زرد در پیش بودن اربعین را دلیل فاز کاهشی قیمت طلا و سکه می‌دانند. به اعتقاد آنها تقاضا به حداقل رسیده و این موضوع به رکود بازار فلز زرد دامن زده است.

تشدید کاهش قیمت در بازار طلا در آستانه اربعین

در همین راستا ابراهیم محمدولی رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به نوسانات قیمت‌ در بازار فلز زرد به تجارت‌نیوز گفت: «علاوه بر نوسانات کاهشی قیمت دلار،‌ کاهش قیمت اونس جهانی نیز به تشدید کاهش قیمت در بازار فلز زرد دامن زده است.»

وی به نوسانات افزایشی یک تا دو درصدی قیمت طلا و سکه اشاره کرد و گفت: «این مقدار افزایش منجر به ایجاد موج صعودی در بازار نمی‌شود. این در حالی است که انتظار داریم با توجه به اخبار توافق و آزادسازی دلار‌های بلوکه شده، آرامش بیشتری در بازار ارز و به تبع آن بازار طلا و سکه داشته باشیم.»

این مقام صنفی سابق در ادامه افزود: «در حال حاضر با توجه به قرار گرفتن در ماه‌های محرم و صفر، سایه رکود و کاهش تقاضا بر بازار سکه و طلا سنگینی می‌کند. تقاضای سکه و طلا در دهه اول محرم و در آستانه اربعین کاهش می‌یابد و این کاهش تقاضا، به خصوص در مورد قیمت سکه محسوس‌تر است.»

پیش از این، این مقام صنفی سابق در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا الان وقت خرید طلا است گفته بود: «توصیه به مردم کار سختی است اما من اگر پول داشتم طلا می‌خریدم.» وی بار دیگر ضمن تاکید بر اینکه اگر کاهشی در بازار ارز باشد محدود و مختصر خواهد بود گفت: « بازار با نوسانات کمی همراه است و نباید انتظار کاهش شارپی دیگری برای قیمت طلا و سکه را داشته باشیم. بنابراین کسانی که قصد خرید دارند قیمت‌ها خوب است.»

سکه امامی از نیمه کانال 27 میلیونی فاصله گرفت

امروز 30 مرداد قیمت سکه امامی تنها قطعه‌ای بود که افزایش نزدیک به 50 تومانی داشت. این قطعه با رقم 27 میلیون و 653 هزار تومان مبادله شد.

در روز جاری سکه‌های بهار و گرمی در دسته کاهشی‌های بازار قرار داشتند اما در لحظه نگارش این گزارش سکه بهار با افزایش هشت هزار تومانی در دسته افزایشی‌های این بازار قرار گرفت و با قیمت 24 میلیون و 698 هزار تومان معامله شد.

امروز سکه‌های نیم و ربع تغییر قیمتی نداشتند و به ترتیب با قیمت 14 میلیون و 650 هزار تومان و 9 میلیون و 700 هزار تومان معامله شدند.

در روز جاری سکه گرمی کاهش 50 هزار تومانی داشت و با قیمت 5 میلیون و 850 هزار تومان مبادله شد.

حباب کاهشی قیمت سکه به غیر از امامی

امروز قیمت طلا کاهش روز گذشته را جبران کرد. هر مثقال طلا با قیمت 9 میلیون و 900 هزار تومان معامله شد و افزایش 103 هزار تومانی داشت. هر گرم طلای 18 عیار نیز با رشد 21 هزار و 400 تومانی با قیمت دو میلیون و 284 هزار تومان معامله شد. امروز طلای دست دوم به قیمت دو میلیون 255 هزار تومان رسید.

در روز جاری حباب سکه‌ امامی تنها قطعه‌ای بود که افزایش 29 هزار تومانی داشت. سایر قطعات در روند کاهشی حباب قرار گرفتند. امروز حباب سکه بهار 66 هزار تومان، نیم‌سکه 35 هزار تومان، ربع سکه 16 هزارتومان و سکه گرمی 58 هزار تومان کاهش داشتند.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید