1402/03/11

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۳ خرداد ۱۴۰۲  / سرگیجه سکه میان رفت و برگشت دلار

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۳ خرداد ۱۴۰۲  / سرگیجه سکه میان رفت و برگشت دلار

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه 3 خرداد 1402  / سرگیجه سکه میان رفت و برگشت دلار

به گزارش تجارت‌نیوز امروز قیمت دلار و انس جهانی طلا، هر دو فاکتور تعیین‌کننده قیمت فلز گرانبهای داخلی، کاهش داشت. دلار در کف کانال 52 هزار تومانی ایستاد و طلای جهانی برای ساعاتی به محدوده 1956 دلاری ورود کرد. این افت قیمت باعث شد قیمت طلا و سکه، امروز را با روند نزولی آغاز کند.

گفتنی است در ادامه روز کاهش قیمت طلای جهانی کمی تعدیل شد و در لحظه نگارش این گزارش با رقم 1965 دلار معامله می‌شود.

قیمت و حباب سکه 2 خرداد 1402

معامله‌گران بازار ارز کاهش محدود قیمت دلار را استراحت در روند صعودی می‌دانند. به اعتقاد آنها ارزی(Arzee.ir)‌های بین‌المللی به نفع کاهشی‌های بازار ارز در داخل کشور نیست و اگر تلاش‌های بازارساز نبود دلار به راحتی به کانال‌های بالاتر ورود می‌کرد و متعاقب آن قیمت طلا و سکه نیز سقف می‌زد.

امروز معامله‌گران، بازار فلز زرد را متقاضی افرادی عنوان کردند که در روزهای گذشته برای شرکت در قرعه‌کشی خودرو، طلا و سکه فروخته بودند و بار دیگر به این بازار برگشتند.

فعلا چشم فعالان بازار طلا و سکه به قیمت دلار است. آنها معتقدند اگر در روزهای آینده قیمت دلار از محدوده حمایتی 52 هزار و 200 تومانی فراتر رود، معامله‌گران احتیاطی به بازار ورود می‌کنند و احتمال افزایش قیمت در این بازار بالا می‌رود.

آینده طلای جهانی صعودی است

در همین راستا علی صادقین کارشناس اقتصادی با اشاره به روند نسبتا با ثبات قیمت دلار به تجارت‌نیوز گفت: «معتقدم در ماه‌های آینده انس جهانی طلا روند صعودی خواهد داشت اما با توجه به شرایط آرامی که در بازار ارز در داخل کشور داریم و همچنین ورود پولی که در بازار بورس وجود دارد بازار طلا نوسان نسبتا آرام و اندکی در کانال فعلی خواهد داشت.»

وی افزود: «با وجود ثبات در بازار دلار، طلا و سکه به نظر می‌رسد روند کاهشی قیمت در بازار داخلی موقتی است. درباره طلای جهانی نیز باید گفت تا پایان سال میلادی نیز می‌توان پیش‌بینی کرد انس محدوده 2000 دلاری خود را به دست بیاورد و حفظ کند. شکست این محدوده برای طلای جهانی موقتی است.»

این کارشناس اقتصادی خاطرنشان کرد: «روند بازار دلار و به دنبال آن طلا در ماه‌های آینده به گزارش خردادماه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران بستگی دارد و روند بازارها بعد از خرداد نیز به جلسه شورای حکام وابسته است.»

سرپیچی ربع سکه از کاهش قیمت

امروز سه‌شنبه دوم خرداد‌ماه قیمت سکه امامی حدود 200 هزار تومان ارزان شد. این قطعه با اختلاف قیمت نزدیک به 10 هزار تومانی میان دو کانال 31 و 32 میلیون تومانی سرگردان است. در لحظه نگارش این گزارش سکه امامی با رقم 32 میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت قیمت سکه بهار آزادی امروز برای لحظاتی کاهش پنج تا 10 هزار تومانی داشت. اما در بیشتر ساعات معاملاتی روز جاری این قطعه با قیمت روز قبل و با رقم 28 میلیون و 201 هزار تومانی معامله شد.

امروز نیم‌سکه با کاهش 200 هزار تومانی بیشترین مقدار افت قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت. این قطعه با قیمت 17 میلیون و 100 هزار تومان مبادله شد.

در روز جاری ربع‌ سکه تنها قطعه‌ای بود که افزایش محدود 20 هزار تومانی داشت و با قیمت 11 میلیون و 520 هزار تومان معامله شد. همچنین سکه گرمی امروز افزایش 100 هزار تومانی دیروز را از دست داد و با قیمت 6 میلیون و 900 هزارتومان مبادله شد.

حباب سکه بهار آزادی 4 میلیونی شد

در روز جاری هر مثقال طلا کاهش 63 هزار تومانی داشت و به کف کانال 11 میلیون تومانی برگشت. این مقدار طلا با قیمت 11 میلیون و 99 هزار تومان معامله شد. هر گرم طلا نیز 36 هزار و 300 تومان ارزان شد و با قیمت دو میلیون و 540 هزار تومان معامله شد. همچنین طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و 507 هزار تومان معامله شد.

در روز جاری همانند دیروز برای ساعاتی حباب سکه امامی وارد کانال هشت میلیون تومانی شد اما در ادامه روز ورق برگشت و حباب سکه 93 هزار تومان کاهش داشت و حباب این قطعه به کانال هفت میلیون تومانی برگشت.

در روز جاری حباب سکه‌ها روند نامتوازنی داشت؛ حباب سکه بهار و ربع سکه افزایشی بود. این افزایش قیمت حباب سکه بهار را در کانال چهار میلیونی نشاند. سایر قطعات سکه نیز کاهش حباب داشتند.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *