2024/07/18

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۲۸ مرداد ۱۴۰۲/ سقوط قیمت سکه زیر چتر دلار

پیش بینی قیمت طلا و سکه 28 مرداد 1402/ سقوط قیمت سکه زیر چتر دلار

پیش بینی قیمت طلا و سکه 28 مرداد 1402/ سقوط قیمت سکه زیر چتر دلار

به گزارش تجارت‌نیوز دیروز قیمت طلا و سکه با افت ارزش همراه شد. هر چند که کاهش قیمت چه در طلا و چه در بازار سکه روند شارپی نداشت اما روند کاهشی روزهای گذشته بیشتر قطعات سکه را در آستانه سقوط به کانال قبل قرار داده بود. در آخرین هفته مرداد بازار فلز زرد در روند سینوسی با ضربانی محدود در کاهش و افزایش قیمت قرار داشت اما در نهایت زور سیاست‌گذار بر بازار ارز چیره شد و بازار طلا و سکه را نیز با خود همراه کرد.

قیمت سکه و حباب آن 26 مرداد 1402

کدام ارزی(Arzee.ir) بازار رکودی طلا را کاهشی کرد

آزادی زندانیان دو تابعیتی، آزادسازی منابع ارزی ایران و گسترش روابط دوستانه ایران و عربستان با سفر مجدد امیرعبداللهیان به این کشور از اهم موضوعات غیراقتصادی بود که در هفته گذشته روند بازارهای مالی را تحت تاثیر قرار داد.

در سمت دیگر، در بازارهای جهانی نیز، قیمت انس جهانی طلا کاهشی شده و طی شبانه‌روز گذشته از سطح 1900 دلار به کریدور 1800 دلاری سقوط کرده است. به این ترتیب انس جهانی طلا در حال حاضر با قیمت 1888 دلار معامله می‌شود. این روند در بازار طلای جهانی، اثر مضاعفی بر قیمت‌ها در بازار طلای ایران داشت و در همدستی با دلار، قیمت طلا و سکه را نزولی کرد.

کارشناسان اقتصادی معتقدند با وجود نوسانات قیمت دلار، قیمت طلا و سکه نیز از همین نوسانات پیروی کرده است. آنها می‌گویند با توجه به اینکه سکه همیشه حباب دارد و معمولا در رشد قیمت، حباب بزرگتر و در ریزش‌ها حباب کوچکتر می‌شود.

ساز مخالف سکه امامی در روند نزولی

دیروز 26 مرداد قیمت سکه امامی با قیمت 27 میلیون و 897 هزار تومان مبادله شد و تنها قطعه‌ای بود که افزایش 40 هزار تومانی داشت. روز گذشته قیمت سکه بهار کاهش 107 هزار تومانی داشت. این قطعه با این مقدار کاهش با رقم 24 میلیون و 994 هزار تومان مبادله شد.

روز پنجشنبه نیم‌‌ و ربع سکه نیز از قطعاتی بودند که به کانال پایین‌تر سقوط کردند.این قطعات هر یک کاهش 50 هزار تومانی داشتند و به ترتیب با قیمت 14 میلیون و 950 و 9 میلیون و 950 هزار تومان مبادله شدند. سکه گرمی نیز با کاهش 100 هزار تومانی به کف کانال 6 میلیونی برگشت.

مثقال 9 میلیونی شد

دیروز قیمت طلا نیز کاهش داشت. هر مثقال طلا با قیمت 9 میلیون و 981 هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای 18 عیار نیز با قیمت دو میلیون و 304 هزار تومان معامله شد. روز قبل طلای دست دوم به قیمت دو میلیون 273 هزار تومان رسید.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید