1402/12/08

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۲۸ خرداد ۱۴۰۲ / ورود فلزات گران‌بها به کانال‌های بالاتر

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۲۸ خرداد ۱۴۰۲ / ورود فلزات گران‌بها به کانال‌های بالاتر

پیش بینی قیمت طلا و سکه 28 خرداد 1402 / ورود فلزات گران‌بها به کانال‌های بالاتر

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت طلا و سکه در نخستین روز از هفته با افزایش آغاز به کار کرد. در هفته‌های گذشته ارزی(Arzee.ir) اخبار سیاسی به بازارهای مالی به شکل پیوسته روند قیمت‌ها را تحت تاثیر قرار داده است. این اخبار که به اعتقاد فعالان بازار ارز، ‌طلا و سکه بیشتر شایعه است تا واقعیت، توانسته قیمت‌ها را در محدوده مشخصی ثابت نگه‌ دارد.

قیمت روز سکه 27 خرداد 1402

صبح امروز دلار با افزایش قیمت باز شد. قیمت این اسکناس متاثر از ارزی(Arzee.ir) سفر وزیر امور خارجه عربستان از کریدور 50 هزار تومانی فاصله گرفت و روند صعودی آن تعدیل شد. همگرایی بالای بازار فلز زرد با دلار باعث شد قطعات سکه نیز در روند صعودی قرار بگیرند.

معامله‌گران همچنان نسبت به هر گونه مبادله بدبین هستند و معتقدند تا زمانی که دست بازارساز در بازار ارز باز است و قیمت دلار بیشترین اثر را بر قیمت طلا و سکه دارد، معاملات و پیش‌بینی در این بازار با ریسک بالایی همراه است.

ارزش ریال با زور بالا رفته است

در همین راستا محمد کشتی‌آرا نایب‌رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر در مورد وضعیت بازار طلا و سکه به تجارت‌نیوز گفت: « قیمت طلا و سکه ناشی از شرایط سیاسی و اقتصادی کشور که رو به سمت مثبت شدن پیش می‌رود در حال کاهش است.»

وی به موضوع مذاکرات و ارتباطات بین‌المللی اشاره کرد و افزود: « تعاملات اخیر با کشورهای همسایه‌ها از جمله اتفاقاتی بوده که طی هفته‌های گذشته آثار مثبتی را بر جا گذاشته است. از جمله آثار مثبت، کاهش قیمت ارز است؛ یعنی اینکه ارزش ریال بالا رفته و این مؤلفه به معنای کاهش قیمت ارز است.»

وی شرایط بازار را مساعد عنوان کرد و گفت: « به نظر می‌رسد شرایط بازار مساعد است و با توجه به روند فعلی، طبیعتا ثبات قیمت خوبی را شاهد خواهیم بود و ممکن است باز هم قیمت‌ها در بازار طلا و سکه تعدیل شوند.»

این فعال بازار طلا و سکه تاکید کرد: «انس جهانی و قیمت ارز تعیین کننده قیمت طلا و سکه هستند و هر کدام نوسان پیدا کنند بر قیمت نهایی طلا اثر می‌گذارند.»

کشتی‌آرا درباره آینده قیمت طلا در سطح جهانی گفت: «میزان ذخایر طلای دنیا محدود است و 85 درصد آن استخراج شده است. بنابراین در کره زمین بیشتر از 15 درصد طلا نیست. به همین دلیل تبدیل سرمایه‌ها به طلا تقاضا را ایجاد خواهد کرد و منجر به بالا رفتن قیمت طلا خواهد شد؛ بنابراین قیمت طلا ممکن است به صورت موقتی کاهش داشته باشد اما این کاهش قیمت، دائم و همیشگی نخواهد بود و روند صعودی خواهد داشت.»

گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش انس جهانی طلا با قیمت 1958 دلار مبادله می‌شود.

صعود سکه بهار به کانال 25 میلیونی

امروز شنبه 27 خردادماه 1402 قیمت سکه امامی با 400 هزار تومان افزایش قیمت در کانال 28 میلیون تومانی ماند. این قطعه با قیمت 28 میلیون و 901 هزار تومان مبادله می‌شود.

امروز سکه بهار بیشترین افزایش قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت. این قطعه یک میلیون و 16 هزار تومان گران شد و یک کانال صعود کرد. سکه بهار امروز با قیمت 25 میلیون و 801 هزار تومان مبادله شد.

در روز جاری نیم سکه 100 هزار تومان گران شد. این قطعه با قیمت 15 میلیون و 500 هزار تومان رسید. ربع سکه نیز با افزایش 200 هزار تومانی با قیمت 10 میلیون و 600 هزار تومان مبادله شد.

امروز سکه گرمی با افزایش 220 هزار تومانی با قیمت 6 میلیون و 400 هزار تومان عرضه شد.

بازگشت مثقال به کانال بالاتر

در روز جاری قیمت حباب تمام قطعات سکه به غیر از نیم‌سکه افزایش داشت. امروز حباب سکه بهار 659 هزار تومان، سکه امامی 60 هزار تومان، ربع سکه 110 هزار تومان و سکه گرمی 175 هزار تومان رشد حباب داشتند. حباب نیم‌سکه امروز 81 هزار تومان کاهش داشت.

امروز قیمت طلا افزایش داشت. در روز جاری هر مثقال طلا 206 هزار تومان گران شد. افزایش قیمت این مقدار طلا را در کانال 10 میلیون تومانی نشاند و با رقم 10 میلیون و 198 هزار تومان مبادله شد. هر گرم طلای 18 عیار نیز افزایش 46 هزار تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و 354 هزار تومان مبادله شد. امروز طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و 322 هزار تومان معامله شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *