2024/07/15

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ / بازار طلا گوش به فرمان دلار می‌ماند؟

پیش بینی قیمت طلا و سکه 27 خرداد 1402 / بازار طلا گوش به فرمان دلار می‌ماند؟

پیش بینی قیمت طلا و سکه 27 خرداد 1402 / بازار طلا گوش به فرمان دلار می‌ماند؟

به گزارش تجارت‌نیوز در هفته‌ای که گذشت، قیمت طلا و سکه هم‌تراز نبودند. طلا با بازدهی منفی همراه شد و قیمت سکه افزایش داشت و با بازدهی مثبت بسته شد. بازار فلز زرد در هفته‌های گذشته همگرایی بالایی با دلار نشان داد و با تلاطمات این اسکناس همراه شد.

در جدول زیر قیمت انواع قطعات سکه در آخرین روز معاملاتی هفته‌ گذشته آمده است.

قیمت سکه و حباب آن

انس جهانی در بازار داخلی بی‌اثر شد

طی دو هفته گذشته با وجود تلاطمات قیمتی در بازار فلز زرد و صعود قیمت سکه در روزهای گذشته، معامله‌گران همچنان نسبت به مبادله بدبین بوده‌اند. آنها ترجیح می‌دهند تا ثبات نسبی قیمت‌ها دست نگه دارند و تماشاچی باشند تا بازیگر.

در لحظه نگارش این گزارش انس جهانی طلا با قیمت 1958 دلار معامله می‌شود. این در حالی است که بازار طلای ایران بیشتر از اینکه تحت تاثیر قیمت اونس باشد، بر اساس شرایط بازار دلار حرکت می‌کند.

با وجود این، به هر حال یکی از متغیرهای موثر بر این بازار، قیمت طلا در بازار جهانی است. این روزها قیمت اونس، روندی نزولی دارد و طلای جهانی در 30 روز گذشته حدود 1.88 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

بازگشت سکه بهار به کانال 24 میلیونی

دیروز پنجشنبه 25 خردادماه 1402 قیمت سکه امامی 400 هزار تومان کاهش داشت. این قطعه دیروز با رقم 28میلیون و 501 هزار تومان در بازار معامله شد.

دیروز سکه بهار بیشترین کاهش قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت. این قطعه 816 هزار تومان ارزان شد و کانال 25 میلیون تومانی را از دست داد. سکه بهار آزادی در نهایت با قیمت 24 میلیون و 785 هزار تومان بسته شد.

دیروز نیم سکه و ربع سکه هر کدام کاهش 200 هزار تومانی داشتند. این قطعات به ترتیب با قیمت 15 میلیون و 400 و 10 میلیون و 400 هزار تومان مبادله شدند.

روز گذشته سکه گرمی کمترین کاهش قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت. این قطعه با قیمت 6 میلیون و 180 هزار تومان مبادله شد و کاهش 20 هزار تومانی داشت.

بازگشت مثقال به کانال 9 میلیون تومانی

دیروز قیمت حباب تمام قطعات سکه به غیر از سکه گرمی کاهش داشت. این کاهش قیمت در سکه بهار بیشترین افت را داشت.

امروز قیمت طلا کاهش داشت. دیروز هر مثقال طلا 91 هزار تومان ارزان شد. این مقدار طلا بار دیگر به کانال 9 میلیون تومانی برگشت و با رقم 9 میلیون و 992 هزار تومان مبادله شد. هر گرم طلای 18 عیار نیز کاهش 20 هزار تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و 307 هزار تومان مبادله شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید