2024/07/15

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۲۷ تیر ۱۴۰۲/ بازار طلا گوش به فرمان دلار شد

پیش بینی قیمت طلا و سکه 27 تیر 1402/ بازار طلا گوش به فرمان دلار شد

پیش بینی قیمت طلا و سکه 27 تیر 1402/ بازار طلا گوش به فرمان دلار شد

به گزارش تجارت‌نیوز امروز قیمت طلا و سکه از روند افزایشی محدود دلار خط گرفت. این روند صعودی در سکه‌های سنگین و سکه گرمی بروز کرد؛ اما نتوانست منجر به تغییر کانال قطعات سکه شود.

دیروز تمام سکه ها به کانال‌های قیمتی پایین‌تر برگشتند و امروز با وجود افزایش قیمت در همان کانال‌های روز گذشته معامله شدند.

قیمت سکه و حباب آن 26 تیر 1402

طلا بخریم؟

در همین راستا ابراهیم محمدولی رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران و فعال بازار طلا و جواهر علت اصلی کاهش قیمت طلا و سکه را نوسانات قیمت دلار اعلام کرد و به تجارت‌نیوز گفت: «ایام محرم نزدیک است و داد و ستد در بازار به حداقل خود رسیده است. در این ایام متقاضی همیشه کمتر بوده و این موضوع به رکود بازار دامن زده است.»

وی با اشاره به کاهش قیمت انس جهانی طلا در بازه یک ماهه گذشته خاطرنشان کرد: «طلای جهانی نیز در رکود بازار فلز زرد دخیل است. این در حالی است که نوسانات کاهشی بازار ارز اثر قوی‌تری در قیمت طلا و سکه گذاشته است.»

اما با توجه به کاهشی بودن قیمت طلا و سکه آیا اکنون وقت خرید است؟ این فعال بازار طلا و جواهر در پاسخ به این پرسش گفت: «در شرایط فعلی توصیه به مردم کار سختی است اما من اگر پول داشتم طلا می‌خریدم. این در حالی است که اگر کاهشی نیز در بازار فلز زرد وجود داشته باشد جزئی است و بازار با نوسانات حدود یک تا سه درصدی همراه است.»

معامله‌گران محتاط شدند

وی با اشاره به اینکه در ماه‌های گذشته بازار فلز گرانبها بیشتر تمایل به کاهش دارد خاطرنشان کرد: «قیمت‌ها فعلا در محدوده فعلی می‌چرخد. با توجه به اینکه فعلا آرامش بیشتری در بازار حاکم است، امیدواریم بعد از محرم بازار رونق واقعی خود را بگیرد.»

محمدولی درباره کاهش تقاضا در بازار گفت: «وقتی نوسانات زیاد و لحظه‌ای باشد، حتی فعالان بازار نیز تمایلی به داد و ستد ندارند. زیرا به اندازه‌ای نوسان در بازار زیاد است که تا نوشتن فاکتور و حساب و کتاب قیمت‌ها تغییر می‌کند. این موضوع معامله‌گران را محتاط کرده است.»

ماندگاری خانواده سکه‌ها در کانال پایین‌تر

امروز 26 تیر قیمت سکه امامی با افزایش 135 هزار تومانی همچنان در کانال 27 میلیون تومانی معامله شد و با قیمت 27 میلیون و 636 هزار تومان مبادله شد.

در روز جاری قیمت سکه بهار پرچمدار بیشترین افزایش قیمت در قطعات سکه بود و با رشد 193 هزار تومانی با رقم 24 میلیون و 894 هزار تومان مبادله شد.

امروز نیم‌سکه و ربع‌ سکه تغییر قیمتی نداشتند و با قیمت‌ روز گذشته معامله شدند. نیم‌سکه با قیمت 14 میلیون و 900 و ربع سکه نیز با رقم 9 میلیون و 900 هزار تومان مبادله شد. در روز جاری سکه گرمی 50 هزار تومان گران شد. این قطعه با قیمت 6 میلیون و 100 هزار تومان معامله شد.

افزایش حباب و قیمت سکه یکی شد

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با کاهش 6 دلاری با رقم 1952 دلار معامله شد. امروز قیمت طلا نیز افزایشی بود. هر مثقال طلا با 25 هزار تومان افزایش با قیمت 10 میلیون و 71 هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلا 18 عیار نیز 6 تومان ارزان شد و با قیمت دو میلیون و 324 هزار تومان معامله شد. در روز جاری طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و 292 هزار تومان رسید.

امروز و در لحظه نگارش این گزارش تغییر حباب قطعات سکه همانند قیمت‌ آنها نوسان داشت. حباب سکه‌های امامی، بهار و گرمی افزایش داشت و نیم و ربع سکه نیز 20 تا 50 هزار تومان کاهش قیمت داشتند.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید