1402/03/11

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ / سرگیجه قیمت‌ها در بازار طلا و سکه

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ / سرگیجه قیمت‌ها در بازار طلا و سکه

پیش بینی قیمت طلا و سکه 27 اردیبهشت 1402 / سرگیجه قیمت‌ها در بازار طلا و سکه

به گزارش تجارت‌نیوز روز دوشنبه قیمت دلار نوسان افزایشی بسیار محدودی داشت. قیمت بازارهای همسایه با اسکناس آمریکایی همراهی نکرد و روند قیمت طلای جهانی افزایشی شد. این عوامل باعث شد قیمت طلا و سکه در سرگیجه افزایش و کاهش قیمت قرار گیرند.

قیمت سکه و حباب آن 25 اردیبهشت 1402

دوشنبه 25 اردیبهشت بازار طلا و سکه با روند کاهشی باز شد؛ در میانه روز تمام قطعات سکه افزایش داشتند و در پایان معاملات، بازار با افزایش پنج دلاری طلای جهانی همراه شد،‌ سکه امامی گران شد و سایر قطعات سکه کاهش قیمت داشتند.

معامله‌گران معتقد بودند فعالان بازار تمایلی به مبادله در بازار طلا و سکه ندارند. آنها در انتظار کف‌سازی قیمت در محدوده 31 میلیونی هستند اما دوشنبه برای ساعاتی این منطقه از دست رفت. این موضوع بازیگران بازار طلا و سکه را در لاک احتیاطی فرو برد.

ریزش‌ها مقطعی است

در همین راستا ابراهیم محمد‌ولی فعال بازار طلا و جواهر و مقام سابق صنفی با اشاره به کنترل دستوری قیمت ارز به تجارت‌نیوز گفت: «موضوع کنترل دستوری قیمت‌ها موجب شده است قیمت طلا و سکه کاهش پیدا کند. این در حالی است که انس جهانی طلا و دلار مکمل تعیین قیمت طلا و سکه هستند و از روند‌های این دو بازار تاثیر می‌گیرند.»

وی با اشاره به ریزش شاخص کل بورس در روزهای گذشته خاطرنشان کرد: «شاید بتوان گفت در روزهای جاری، بورس نیز خود را با بازارها همگرا کرده و جدا حرکت نمی‌کند. زیرا در مقطعی بورس جدای از کف بازار حرکت می‌کرد و افزایش داشت.»

محمد‌ولی گفت:‌ «روند بورس نسبت به بازار افزایشی بود و الان در حال تطبیق با قیمت ارز و سایر بازارهاست. اما بهترین مسیر برای متقاضیان، معامله‌گران و صنعت‌گران ثبات واقعی است و اینکه بازار اینقدر نوسان نداشته باشد. این ثبات بهترین گزینه برای اقتصاد است و معامله‌گران با اطمینان خاطر بیشتری به بازار ورود می‌کنند.»

وی با اشاره به تاثیر سرمایه‌گذاری در بازار خودرو نیز گفت: «به نظر می‌رسد تاثیر معاملات خودرو و جذابیت این بازار برای سرمایه‌گذاری مقطعی است و بازار طلا و سکه به روند سابق خود برمی‌گردد.»

این فعال اقتصادی در پاسخ به اینکه ریزش قیمت در بازار طلا و سکه تا چه اندازه ادامه دارد، گفت: «قیمت طلا و سکه می‌تواند نهایتا تا 10 درصد افت داشته باشد. ما انتظار کاهش 50 درصدی را از بازار نمی‌توانیم داشته باشیم.»

سقوط نیم‌سکه به کانال 17 میلیونی

دوشنبه 25 اردیبهشت 1402 سکه امامی 200 هزار تومان افزایش قیمت داشت و با رقم 31 میلیون و 301 هزار تومان معامله شد. همچنین سایر قطعات سکه کاهش قیمت داشتند و ربع سکه بیشترین سهم از روند نزولی بازار را از آن خود کرد.

سکه بهار کاهش 97 هزار تومانی داشت. این قطعه با قیمت 27 میلیون و 700 هزار تومان معامله شد.

روز گذشته نیم‌سکه 100 هزار تومان کاهش داشت. این مقدار کاهش این قطعه را به کانال 17 میلیون تومانی برگرداند. نیم‌سکه به قیمت 17 میلیون و 900 هزار تومان رسید. ربع‌ سکه نیز 300 هزار تومان ارزان شد و با قیمت 11 میلیون تومان معامله شد. روز گذشته سکه گرمی 110 هزار تومان ارزان‌ شد و با قیمت 6 میلیون و 500 هزار تومان مبادله شد.

طلا جبران مافات کرد

قیمت طلا دیروز برخلاف روند نزولی بیشتر قطعات سکه افزایش قیمت داشت و کاهش دو روز ابتدایی هفته را جبران کرد. یکشنبه هر مثقال طلا به کانال 10 میلیون تومانی ورود کرد اما دیروز این مقدار طلا به کانال 11 میلیون تومانی برگشت و با قیمت 11 میلیون و 233 هزار تومان معامله شد. هر گرم طلا نیز 70 هزار تومان افزایش قیمت داشت و با قیمت دو میلیون و 593 هزار تومان معامله شد. طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و 559 هزار تومان معامله شد.

 روند قیمت حباب سکه در تمام قطعات کاهش داشت و بیشترین مقدار کاهش حباب سهم سکه بهار با 483 هزار تومان ریزش بود.

گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش قیمت انس جهانی طلا با کاهش قیمت به کف کانال 2000 هزار دلاری رسیده و با قیمت 2007 دلار معامله می‌شود. در حالی که روز دوشنبه قیمت طلا در بازار داخلی روند صعودی داشت باید دید این کاهش قیمت روز چهارشنبه چه تاثیری در بازار می‌گذارد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *