2024/06/22

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ / سکه امامی به کانال ۲۷ میلیونی برگشت

پیش بینی قیمت طلا و سکه 25 مرداد 1402 / سکه امامی به کانال ۲۷ میلیونی برگشت

پیش بینی قیمت طلا و سکه 25 مرداد 1402 / سکه امامی به کانال ۲۷ میلیونی برگشت

به گزارش تجارت‌نیوز امروز قیمت طلا و سکه در حالی در روند کاهشی قرار گرفت که قیمت دلار تنها 100 تومان ارزان شد و انس جهانی طلا نیز به کف کانال 1900 دلاری نزدیک شده است. قیمت تمام قطعات سکه نیز کاهش حدود 100 هزار تومانی داشت و بازار طلا را نیز با خود همراه کرد.

قیمت انواع سکه و حباب 24 مرداد 1402

کارشناسان اقتصادی با اشاره به شرایط رکودی در اقتصاد آمریکا، تصمیمات فدرال رزرو را برای ماه آینده بر نرخ بهره تاثیرگذار عنوان کردند. متعاقبا هر تصمیمی بر نرخ بهره بر قیمت طلای جهانی اثر خواهد داشت. این در حالی است که آنها سیاست‌های انبساطی را در اولویت تصمیمات فد می‌دانند و معتقدند قیمت انس در روند صعودی با شیبی آهسته قرار خواهد گرفت.

اولویت مردم سرمایه‌گذاری در خودرو است

در همین راستا فردین آقابزرگی کارشناس اقتصادی با اشاره به اثرپذیری قیمت طلا و سکه از دلار و انس جهانی به تجارت‌نیوز گفت: «وقتی قیمت دلار روند ثابتی داشته باشد، اشتیاق خرید برای سرمایه‌گذاری در بازار طلا و سکه کاهش می‌یابد. این در حالی است که حباب سکه به حداقل خود رسیده است.»

وی افزود: «حبابی که در سال گذشته در سکه و طلا وجود داشت تا حدودی بر طرف شده و قیمت‌های فعلی در بازار به کف خود رسیده است. بنابراین در بازه کوتاه‌مدت، در صورت ثبات قیمت دلار می‌توان انتظار ادامه همین روند و ثبات قیمت‌ها در بازار طلا و سکه را داشت.»

این کارشناس اقتصادی با تاکید بر تمایل مردم به کسب سود در کمترین زمان خاطرنشان کرد: «در حال حاضر افراد تمایل دارند برای کسب سود بیشتر، از سایر بازارهای سرمایه خارج شوند و به سمت خرید خودرو بروند و این موضوع نیز در رکود بازار طلا و سکه بی‌تاثیر نیست.»

وی با اشاره به اینکه انتظار رشد کوتاه‌مدت قیمت، در بازار فلز زرد اشتباه است گفت: «سرمایه‌گذاری در طلا و سکه باید بلندمدت باشد. اگر افراد پس‌اندازهای خود را به مدت حداقل 5 سال در این بازار نگه دارند می‌توانند تورم موجود در نقدینگی دارایی‌شان را کنترل کنند.»

سکه‌های سبک در آستانه برگشت به کانال قبل

امروز 24 مرداد قیمت سکه امامی با کاهش 102 هزار تومانی به کانال 27 میلیون تومانی برگشت. در روز جاری این قطعه با قیمت 27 میلیون و 992 هزار تومان مبادله شد. قیمت سکه بهار کاهش 96 هزار تومانی داشت. این قطعه نیز با رقم 25 میلیون و 186 هزار تومان مبادله شد.

امروز نیم‌‌سکه کاهش 150 هزار تومانی داشت و با قیمت 15 میلیون و 100 هزار تومان مبادله شد. ربع ‌سکه نیز با افت 100 هزار تومانی با قیمت 10 میلیون و 100 هزار تومان مبادله شد. در روز جاری سکه گرمی 50 هزار تومان ارزان شد و با قیمت 6 میلیون و 100 هزار تومان معامله شد.

رشد حباب سکه‌های سنگین در روند کاهشی قیمت

امروز قیمت طلا نیز کاهش داشت. هر مثقال طلا با کاهش 24 هزار تومانی با قیمت 10 میلیون و 36 هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای 18 عیار نیز نزدیک به پنج هزار تومان کاهش داشت و با قیمت دو میلیون و 317 هزار تومان معامله شد. امروز طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و 286 هزار تومان رسید.

در روز جاری حباب قطعات سکه روند متوازنی نداشتند. حباب سکه‌های امامی و بهار به ترتیب افزایش 50 و 41 هزار تومانی داشت. حباب نیم‌سکه 84 هزار تومان، ربع‌‌ سکه 67 هزار تومان و سکه گرمی 34 هزار تومان افت داشت. گفتنی است در حال حاضر انس جهانی طلا با کاهش نزدیک به سه دلاری با قیمت 1905 دلار معامله می‌شود.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید