1402/03/14

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ / مثقال طلا ۱۰ میلیونی شد

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ / مثقال طلا ۱۰ میلیونی شد

پیش بینی قیمت طلا و سکه 25 اردیبهشت 1402 / مثقال طلا 10 میلیونی شد

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت طلا و سکه طی دو روز اخیر در سرازیری کاهش قیمت قرار گرفته است و با ریزش دلار همراهی می‌کند. همگرایی بازار فلز زرد با دلار، قیمت سکه بهار را امروز در کانال 27 میلیون تومانی قرار داد و سکه امامی نیز در میانه روز به کانال 30 میلیون تومانی ورود کرد. اما در ادامه روند کاهشی قیمت کمی تعدیل شد و در لحظه نگارش این گزارش در همان کانال 31 میلیون تومانی روز گذشته نوسان دارد.

قیمت طلا و سکه 24 اردیبهشت 1402

معامله‌گران بازار طلا و سکه معتقدند با وجودی که انس جهانی طلا به محدوده 2000 هزار دلاری ورود کرده اما در همین کانال نیز ریزش‌هایی داشته و علاوه بر آن در بازار دلار نیز به دلیل کاهش تقاضا خبری از روند صعودی نیست. این دو فاکتور قیمت در بازار طلا و سکه را در مسیر کاهشی قرار داده است.

توان کاهش بازار تا 10 درصد دیگر است

با وجود روند نزولی قیمت طلا و سکه اما معامله‌گران روند کاهشی در این بازار را نهایتا تا 10 درصد دیگر محتمل می‌دانند. آنها معتقدند آنچه مهمترین اثر را بر بازارهای مالی می‌گذارد تورم است که این موضوع نیز تغییری نکرده است. بنابراین نباید توقع ریزش‌های شارپی را از این بازار داشته باشیم.

در روزهای گذشته معامله‌گران بازار، کف 31 میلیون و 400 هزار تومانی را برای سکه محدوده حمایتی می‌دانستند. آنها معتقد بودند اگر سکه از این محدوده خارج نشود شانس افزایش قیمت و ورود معامله‌گران جدید به بازار زیاد است. امروز این منطقه دوام نیاورد و قیمت به کف کانال 31 میلیونی رسید. منطقه‌ای که به اعتقاد بازیگران بازار طلا احتمال ریزش‌های بعدی را بالا می‌برد.

سقوط طلا با پالس امن‌ بازار خودرو

در همین راستا میثم رادپور کارشناس اقتصادی با اشاره به نوسانات قیمت ارز و طلا و سکه در روزهای اخیر به تجارت‌نیوز گفت: « در دوره‌های پرنوسان ارزی قرار داریم و دولت برای کنترل قیمت‌ها اقداماتی نظیر فروش خودرو، دریافت مالیات و انواع دستورالعمل و بخشنامه‌ها را انجام می‌دهد که تبعات تورمی بر بازارها را در آینده شدیدتر می‌کند.»

وی در ادامه افزود: «علاوه بر سیاست دولت برای مهار قیمت در بازارهای مالی، مردم به دنبال راهی امن برای افزایش دارایی‌هایشان هستند و هر بازاری که پالس امن‌تری داشته باشد به آن ورود می‌کنند. این در حالی است که یک روز بورس، یک روز دلار و امروز نیز خودرو برای سرمایه‌گذاری جذاب شده است.»

این کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه انس جهانی اثر جزئی بر قیمت‌ طلا و سکه دارد خاطرنشان کرد: «فعلا قیمت طلا و سکه ارتباط چندانی با اونس جهانی ندارد اما برجام می‌تواند بازار دلار را تحت تاثیر قرار دهد و متعاقب آن طلا و سکه نیز ریزش قیمت داشته باشند.»

این کارشناس بازارهای مالی توضیح داد: «در صورت حصول توافق در برجام اگر مانند توافق سال 95 باشد، درآمد نفتی کشور افزایش پیدا می‌کند. در نتیجه مقدار زیادی ارز وارد کشور می‌شود. این اتفاق بر تمام قیمت‌ها تاثیر خواهد گذاشت.»

سکه بهار 27 میلیونی شد

امروز یکشنبه 24 اردیبهشت 1402 سکه امامی 212 هزار تومان کاهش قیمت داشت و با رقم 31 میلیون و 90 هزار تومان معامله شد. در روز جاری سکه بهار کاهش 200 هزار تومانی داشت. این قطعه با این کاهش قیمت به کانال 27 میلیون تومانی رسید و با قیمت 27 میلیون و 782 هزار تومان معامله شد.

نیم‌سکه امروز 200 هزار تومان کاهش داشت و به قیمت 18 میلیون تومان رسید. ربع‌ سکه نیز 100 هزار تومان ارزان شد و با قیمت 11 میلیون و 300 هزار تومان معامله شد. امروز سکه گرمی تنها قطعه‌ای بود که افزایش محدود 10 هزار تومانی داشت و با قیمت 6 میلیون و 610 هزار تومان مبادله شد.

طلا کانال از دست داد

قیمت طلا امروز نیز مانند روز گذشته در مقایسه با روزهای کاهشی بازار، افت قابل توجهی داشت. در لحظه نگارش این گزارش قیمت هر مثقال طلا کاهش 200 هزار تومانی داشت و به کانال 10 میلیون تومانی ورود کرد. هر مثقال طلا به قیمت 10 میلیون و 927 هزار تومان رسید. هر گرم طلا نیز نزدیک به 48 هزار تومان ارزان شد و با قیمت دو میلیون و 523 هزار تومان معامله شد.

امروز طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و 489 هزار تومان معامله شد. در لحظه تنظیم این گزارش روند قیمت حباب سکه در تمام قطعات به غیر از سکه گرمی کاهشی بود.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *