1402/12/07

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۲ شهریور ۱۴۰۲ / الاکلنگ قیمت سکه با حبس دلار

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۲ شهریور ۱۴۰۲ / الاکلنگ قیمت سکه با حبس دلار

پیش بینی قیمت طلا و سکه 2 شهریور 1402 / الاکلنگ قیمت سکه با حبس دلار

به گزارش تجارت‌نیوز امروز نخستین روز شهریور بود و قیمت طلا و سکه همانند برخی روزهای این هفته در دو روند متفاوت از یکدیگر معامله شدند. قیمت طلا و سکه امامی متاثر از کاهش 100 تومانی قیمت دلار اندکی کاهشی شد و قیمت سایر قطعات سکه افزایش اندکی داشت. اما در پایان معاملات روز جاری بازار طلا با روند کاهشی در تمام قطعات به کار خود پایان داد.

قیمت حباب و سکه 1 شهریور 1402

بررسی خبرنگار تجارت‌نیوز حاکی از آن است که روند تقاضا با نزدیکی به روزهای اربعین کاهش قابل توجهی داشته و دلیل این ناهمترازی قیمت طلا و سکه را نیز باید در همین موضوع جستجو کرد.

گفتنی است قیمت طلای جهانی با افزایش بیش از 10 دلاری بار دیگر به کانال 1900 دلاری برگشت. این افزایش قیمت انس جهانی طلا در روند نامتوازن قیمت در بازار داخلی طلا را نیز نباید نادیده گرفت. قیمت طلای جهانی در لحظه نگارش این گزارش با رقم 1910 دلار در حال معامله است.

قیمت‌ها برای خرید طلا خوب است

در همین راستا سهراب اشرفی، کارشناس اقتصادی و فعال بازار طلا در پاسخ به این سوال که چرا روند قیمت طلا و سکه نامتوازن است به تجارت‌نیوز گفت: «در ماه‌های محرم و صفر تقاضا در بازار مقداری کمتر می‌شود و این موضوع باعث شده تقاضای سکه در بازار کاهشی شود و نتیجه آن کاهش حباب سکه است.»

وی با تاکید بر اینکه افت حباب سکه به خاطر تقاضاست، خاطرنشان کرد: «به صورت موسمی تیر و مرداد همیشه کف قیمت سال بوده مگر اینکه اتفاق خاصی در بازار بیافتد. در نیمه دوم سال معمولا قیمت طلا افزایشی است و بازارها رونق می‌یابند.»

اشرفی افزود: «بازار طلا تا 10 روز ابتدایی ماه صفر رکودی است اما بعد از آن تولیدکننده‌ها اقدام به خرید می‌کنند تا اول ربیع الاول اجناسشان را به بازار تحویل دهند.»

وی در پاسخ به این سوال که آیا الان زمان مناسبی برای خرید طلاست، گفت: «الان زمان خروج از بازار نیست و موقع خرید طلاست. فکر می‌کنم قیمت‌ها برای خرید خوب است.»

بازگشت سکه امامی به کانال 27 میلیونی

امروز و در نخستین روز شهریور قیمت سکه امامی با کاهش 247 هزار تومانی با قیمت 27 میلیون و 849هزار تومان مبادله شد. همچنین قیمت سکه بهار 14 هزار تومان افت داشت و با رقم 24 میلیون و 993 هزار تومان مبادله شد.

امروز نیم‌سکه بدون تغییر و با قیمت 14 میلیون و 900 هزار تومانی روز قبل معامله شد. ربع سکه نیز تنها قطعه‌ای بود که افزایش 50 هزار تومانی داشت و با قیمت 9 میلیون و 950 هزار تومان به کار خود پایان داد.

در روز جاری سکه گرمی 50 هزار تومان ارزان شد. این قطعه با قیمت پنج میلیون و 850 هزار تومان معامله شد.

روند نامتوازن حباب سکه

امروز قیمت طلا نیز روند کاهشی داشت. هر مثقال طلا با 27 هزار تومان کاهش با رقم 10 میلیون و 24 هزار تومان مبادله شد.

هر گرم طلای 18 عیار نیز کاهش 43 هزار تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و 314 هزار تومان معامله شد. امروز طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و283هزار تومان رسید.

در نخستین روز شهریور حباب سکه تناسب بالایی با قیمت سکه داشت. حباب سکه‌های نیم و ربع افزایش محدود دو و 51 هزار تومانی داشتند. سایر قطعات سکه نیز کاهش حباب داشتند. امروز حباب سکه امامی 253 هزار تومان، سکه بهار 9 هزار تومان و سکه گرمی 49 هزار تومان کاهش داشتند.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *