1402/03/12

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ / روند کاهشی قیمت در بازار فلز زرد ادامه دارد؟

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ / روند کاهشی قیمت در بازار فلز زرد ادامه دارد؟

پیش بینی قیمت طلا و سکه 19 فروردین 1402 / روند کاهشی قیمت در بازار فلز زرد ادامه دارد؟

به گزارش ‌تجارت‌نیوز بعد از پایان تعطیلات نوروز قیمت طلا و سکه همبستگی بسیار بالایی با قیمت دلار نشان داد. با وجودی که قیمت انس جهانی طلا به‌عنوان یکی از فاکتورهای تعیین‌کننده قیمت فلز زرد در بازار داخلی از محدوده دو هزار دلاری عبور کرد، اما قیمت طلا و سکه با روند الاکلنگی قیمت دلار همراه شد.

روز پنجشنبه 17 فروردین 1402 قیمت طلا و سکه در روند کاهشی قرار گرفت. هر چند این کاهش قیمت نتوانست بار دیگر قیمت سکه امامی را به کف کانال 30 میلیون تومانی بازگرداند، اما روند قیمت نزولی بود و به کانال 31 میلیونی برگشت.

سکه به مسیر صعودی باز می‌گردد

با این وجود افزایشی‌های بازار معتقدند رشد قیمت انس‌ جهانی طلا و روند ناپایدار قیمت دلار، بازار فلز زرد را در مسیر صعودی قرار می‌دهد و نسبت به آینده این بازار خوشبین هستند.

با توجه به اهمیت دلار برای سکه‌بازان، ممکن است کاهش قیمت دلار در بازار غیررسمی به زیر محدوده 52 هزار تومانی، حامیان افزایشی سکه را وادار به عقب‌نشینی کند.

در روزهای گذشته بازارهای مالی متاثر از برخی اخبار مساعد بین‌المللی در روند کاهشی قرار گرفتند. این در حالی است که تحلیلگران بازار نسبت به سیاست خبردرمانی هشدار داده بودند. آنها معتقدند خبردرمانی تاثیر بلندمدتی بر روند قیمت دلار و متعاقب آن طلا و سکه نخواهد داشت. قیمت‌ها در مدت ‌زمان کمی دوباره در مسیری صعودی قرار خواهند گرفت.

قیمت سکه گرمی ثابت ماند

روز پنجشنبه 17 فروردین 1402، قیمت سکه  امامی 408 هزار تومان کاهش قیمت داشت. این قطعه از سکه با قیمت 31 میلیون و 788 هزار تومان معامله ‌شد.

روز گذشته قیمت سکه بهار آزادی 689 هزار تومان ارزان شد و به قیمت 28 میلیون تومان رسید. این قطعه از سکه دیروز بیشترین کاهش قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت.

نیم سکه و ربع سکه هر کدام 200 هزار تومان کاهش قیمت داشتند. نیم سکه با قیمت 18 میلیون و 900 هزار تومان معامله شد و ربع سکه به قیمت 11 میلیون و 600 هزار تومان رسید.

روز گذشته سکه گرمی تنها قطعه‌ای بود که افزایش قیمت نداشت. این قطعه از سکه با قیمت 6 میلیون و 800 هزار تومان معامله شد.

قیمت طلا نیز روند کاهشی داشت. هر مثقال طلا 195 هزار تومان ارزانتر از روز چهارشنبه معامله شد. روز گذشته هر مثقال طلا با قیمت 11 میلیون و 46 هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلای 18 عیار نیز با کاهش 46 هزار و 200 تومانی به قیمت دو میلیون و 549 هزار تومان رسید.

قیمت طلای دست دوم هم دو میلیون و 515 هزار تومان شد و 44 هزار تومان کاهش قیمت داشت.

جدول قیمت و حباب سکه 17 فروردین 1402

حباب سکه کاهش داشت

روز پنجشنبه قیمت حباب سکه در تمام قطعات کاهش قیمت داشت. تنها قطعه‌ای که افزایش قیمت حباب داشت، سکه گرمی با افزایش محدود 32 هزار تومانی بود. روز گذشته حباب سکه بهار آزادی بیش از 450 هزار تومان کاهش داشت.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *