1402/03/12

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ / دلار یا طلای جهانی؛ کدامیک به سکه خط می‌دهند؟

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ / دلار یا طلای جهانی؛ کدامیک به سکه خط می‌دهند؟

پیش بینی قیمت طلا و سکه 16 اردیبهشت 1402 / دلار یا طلای جهانی؛ کدامیک به سکه خط می‌دهند؟

به گزارش تجارت ‌نیوز ، قیمت طلا و سکه در هفته دوم اردیبهشت از قیمت دلار و نوسانات این بازار تبعیت کرد. هر چند وقتی انس جهانی طلا توانست قله 2000 دلاری را در روز سه‌شنبه فتح کند، طلا از دلار پیروی نکرد و با انس جهانی همراه شد.

در روزهایی که دلار با قیمت 55 هزار تومان در بازار معامله می‌شد، قیمت سکه نیز به محدوده 35 میلیون تومانی راه پیدا کرد. ریزش قیمت دلار بازار فلز زرد را نیز با خود همراه کرد.

قیمت سکه و حباب آن 14 اردیبهشت 1402

سرنوشت بازار طلا در هفته آینده

دلار دومین هفته اردیبهشت را با روند صعودی آغاز کرد و در میانه هفته با ریزش هزار و 500 تومانی، در روند نزولی قرار گرفت. تحلیل‌گران اقتصادی به ارزی(Arzee.ir)‌هایی که بازار را احاطه کرد، اشاره می‌کنند. به اعتقاد آنها تاثیر اخباری نظیر سفر رئیسی به دمشق توانست روند کوتاه‌مدت بازارهای مالی را تغییر دهد؛ این در حالی است که تورم بر بازارها در میان‌مدت و بلندمدت قدرت‌نمایی می‌کند.

کارشناسان اقتصادی با توجه به همگرایی شدید قیمت طلا و سکه با دلار، هر روندی را که دلار در هفته سوم اردیبهشت در پیش بگیرد پیش‌فرض قیمت در بازار فلز زرد می‌دانند.

انتظارات تورمی موضوعی است که پیوسته به تاثیر‌پذیری بازارهای مالی از آن تاکید شده است.به اعتقاد کارشناسان اقتصادی با توجه به این مقوله تاثیر‌گذار، تنها اهرم مهار قیمت در این بازارها می‌تواند ارزی(Arzee.ir)‌های سیاسی باشد و خط و نشان‌های سیاستگذار!

طلای جهانی در سقف تاریخی

قیمت انس‌ جهانی طلا شب سه‌شنبه 12 اردیبهشت پس از 14 روز به قله 2000 دلاری برگشت. این محدوده فعلا برای طلای جهانی محفوظ است و با قیمت 2049 دلار معامله می‌شود.

رفتار سکه در روزهای هفته اخیر نشان داد که این بازار چشم به قیمت دلار دارد و چندان نسبت به سقف تاریخی انس جهانی طلا توجه نشان نداده است.

طلای جهانی روز گذشته در کانال 2 هزار دلار به سمت پله‌های بالاتر حرکت کرد. بانک مرکزی آمریکا در نشست دیروز خود، نرخ بهره را 0.25 درصد دیگر افزایش و آن را به 5.25 درصد رساند. این اقدام طبق اظهارنظر کارشناسان اقتصادی، اوج نرخ بهره آمریکاست. طبق بررسی‌های به عمل آمده این عدد از سال 2006 تاکنون تکرار نشده است. برخی از تحلیل‌گران اقتصادی معتقدند به نظر می‌رسد انس در سودای رسیدن به سقف جدید است.

از بازار چه خبر؟

دیروز قیمت دلار افزایش محدودی داشت. همچنین انس طلا نیز در سقف تاریخی خود قرار گرفت. این دو مولفه‌ی موثر بر قیمت طلا و سکه توانست روند قیمت در بازار فلز زرد را افزایش دهد.

پنج‌شنبه 14 اردیبهشت 1402 قیمت سکه امامی با کاهش 489 هزار تومانی قیمت، با رقم 33 میلیون و 890 هزار تومان در بازار معامله شد. سکه بهار نیز روز گذشته با افزایش 313 هزار تومانی قیمت به کانال 30 میلیون تومانی برگشت و با همین رقم مبادله شد.

روز گذشته نیم سکه 100 هزار تومان گران و با قیمت 19 میلیون و 400 هزار تومان مبادله شد. اما ربع سکه تنها قطعه‌ای بود که دیروز با قیمت ثابت و بدون تغییر معامله شد. این قطعه همانند روز چهارشنبه با قیمت 12 میلیون و 400 هزار تومانی مبادله شد.

سکه گرمی نیز روز گذشته افزایش محدودی داشت و با قیمت هفت میلیون و 320 هزار تومان معامله شد.

 دیروز سکه امامی تنها قطعه‌ای بود که افزایش قیمت حباب داشت. سایر قطعات سکه کاهش حباب 25 تا 90 هزار تومانی قیمت داشتند.

روز گذشته قیمت طلا نیز رشد داشت. هر مثقال طلا 40 هزار تومان افزایش داشت و با قیمت 11 میلیون و 847 هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای 18 عیار نیز افزایش هشت هزار تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و 734 هزار تومان مبادله شد.

طلای دست دوم دیروز با قیمت دو میلیون و 298 هزار تومان معامله شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *