1402/09/15

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۱۴ شهریور ۱۴۰۲ / قیمت دلار مسیر سکه را از طلا جدا کرد

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۱۴ شهریور ۱۴۰۲ / قیمت دلار مسیر سکه را از طلا جدا کرد

پیش بینی قیمت طلا و سکه 14 شهریور 1402 / قیمت دلار مسیر سکه را از طلا جدا کرد

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت دلار امروز کاهش محدودی داشت و بازار سکه را با خود همراه کرد. این در حالی بود که صبح امروز قیمت طلا و سکه افزایش‌‌های محدودی داشت اما بعد از ظهر روز جاری راه قیمت سکه از طلا جدا شد. روند کاهشی قیمت سکه در روز جاری به میزان افزایش‌های روز گذشته بود و تنها قطعه‌ای که تغییر قیمتی نداشت سکه گرمی بود.

قیمت دلار 13 شهریور 1402

مردم برای خرید طلا تردید نکنند

در همین راستا نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، با اشاره به نوسان قیمت جهانی طلا به تجارت‌نیوز گفت: «این نوسانات در روز‌های گذشته چشمگیر نبوده و انس جهانی طلا به‌علت رویداد‌های اقتصادی و سیاسی جهانی بین 10 تا 25 دلار نوسان داشته است.»

وی با تاکید بر کاهش تقاضا در بازار طلا افزود: «از ابتدای سال جاری قیمت در بازار طلا کاهش 7 تا 9 درصدی داشته است و نبود تقاضا در بازار و کاهش قیمت‌ها به صنعت طلا و واحد‌های تولیدی ضربه وارد کرده است.»

وی در خصوص پیش‌بینی قیمت در بازار طلا و سکه خاطرنشان کرد: «پیش‌بینی می‌شود کاهش قیمت طلا بیش از این ادامه‌دار نباشد و به مردم توصیه می‌شود در هر زمانی که تصمیم به خرید دارند، خرید خود را انجام دهند.»

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره خرید سکه پارسیان با هدف سرمایه‌گذاری گفت: «این قطعه تنها جنبه هدیه دارد و برای سرمایه‌گذاری مناسب نیست، مردم بهتر است برای سرمایه‌گذاری بلندمدت مصنوعات طلا یا سکه خریداری کنند.»

وی با اشاره به اینکه خرید مصنوعات طلا به صرفه است و به تولید کشور کمک می‌کند تاکید کرد: «با توجه به اینکه سکه دارای حباب قیمتی است بهتر است که مردم برای سرمایه‌گذاری همان مصنوعات طلا را خریداری کنند.»

سکه گرمی با کاهش قیمت همراه نشد

امروز 13 شهریور قیمت سکه امامی با کاهش هشت هزار تومانی با قیمت 28 میلیون و 201 هزار تومان معامله شد. در روز جاری سکه بهار چهار هزار تومان ارزان شد و با قیمت 25 میلیون و 490 هزار تومان مبادله شد.

امروز سکه‌های نیم و ربع ‌کاهش 50 هزار تومانی داشتند و به ترتیب با قیمت 15 میلیون و 200 هزار تومان و 10 میلیون و 200 هزار تومان معامله شدند.

گفتنی است سکه گرمی بدون تغییر قیمت و در کف کانال 6 میلیون تومانی معامله شد.

نوسان بالا در حباب سکه

در روز جاری قیمت طلا افزایش داشت. در لحظه نگارش این گزارش هر مثقال افزایش 15 هزار تومانی داشت و با رقم 10 میلیون و 254 هزار تومان معامله شد. طلا نیز با افزایش سه هزار تومانی به قیمت دو میلیون و 366 هزار تومان رسید.

طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون 334 هزار تومان رسید.

در سیزدهمین روز از شهریور حباب قطعات سکه روند متوازنی نداشت و نوسان بالایی داشتند. امروز حباب سکه بهار و گرمی افزایش‌های محدود 10 تا هزار تومانی داشتند. امروز حباب سکه‌های امامی 4 هزار تومان، نیم‌ 49 هزار تومان و ربع 50 هزار تومان کاهش داشتند.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *