1402/03/12

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۱ اسفند ۱۴۰۱ / سکه باز هم سقف شکنی می‌کند؟

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۱ اسفند ۱۴۰۱ / سکه باز هم سقف شکنی می‌کند؟

پیش بینی قیمت طلا و سکه 1 اسفند 1401 / سکه باز هم سقف شکنی می‌کند؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، با روند افزایشی قیمت دلار در بازارهای داخلی، قیمت طلا و سکه بار دیگر سقف شکنی کرد و گران شد.

قدرت بازارساز تحلیل رفت؟

برخی تحلیلگران بازار معتقدند این روند صعودی قیمت طلا و سه بدون توجه به کاهش انس‌جهانی طلا رخ داده است.

معامله‌گران بازار دلار و سکه در دومین روز هفته جاری بعد از یک روز تعطیلی در موقعیت خرید قرار گرفتند. معامله‌گران معتقدند روند حرکتی ارز و سکه در روزهای اخیر عجیب و ترسناک شده است.

چارت‌های دلار، سکه و درهم از اشباع خرید خبر می‌دهند با این حال بازار خلاف جهت چارت حرکت می‌کند. آنها می‌گفتند این مدل افزایش قیمت بی‌سابقه است. بازارساز دیگر نقشی در تعیین قیمت ندارد و این روند‌های تورمی است که به بازار جهت داده است.

از نگاه فعالان بازار، دلیل اصلی افزایش اشتیاق سکه‌بازان در چند وقت اخیر، حرکت هماهنگ نرخ سکه با اسکناس آمریکایی بوده است.

به نظر می‌رسد بسته تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران، حال بازار را آشفته کرده و معامله‌گران را در موقعیت خرید قرار داده است.

یک رسانه آمریکایی مدعی شده به پیش‌نویس اسنادی دست یافته که نشان می‌دهند اتحادیه اروپا روز دوشنبه یک اسفند آخرین بانک های ایرانی را وارد لیست تحریم خواهند کرد. این خبر از نگاه عده‌ای از معامله‌گران ممکن است موجب تداوم صعود سکه و ارز شود.

سکه به کانال 30 نزدیک شد

در نخستین روز معاملاتی هفته قیمت سکه امامی بیش از یک میلیون و 298 هزار تومان گران شد. این قطعه از سکه به کانال 30 میلیونی نزدیک شده است. در لحظه نگارش این گزارش سکه امامی با قیمت 28 میلیون و 896 هزار تومان معامله می‌شد.

در لحظه نگارش این گزارش، روند افزایشی قیمت طلا در بازار معالات تهران همچنان ادامه دارد و نوسان قیمت در مسیر صعودی است.

امروز یکشنبه 30 بهمن 1401، قیمت سکه بهار آزادی نزدیک به یک میلیون و 100 هزار تومان افزایش قیمت داشت و در لحظه نگارش این گزارش به قیمت حدودی 26 میلیون و 900 هزار تومان رسید.

نیم سکه 300 هزار تومان گرانتر از روز پنجشنبه معامله شد و به قیمت 15 میلیون و 500 هزار تومانی رسید. ربع سکه 400 هزار تومان افزایش قیمت داشت و به قیمت 10 میلیون و 400 هزار تومان رسید. به نظر می‌رسد قیمت این قطعات سکه در کانال جدید تثبیت شده‌اند.

امروز سکه گرمی تنها قطعه‌ای از سکه بود که 150 هزار تومان ارزانتر شد. این قطعه، در هفته ‌گذشته نیز کمترین رشد قیمت را در خانواده خود داشته است. ربع سکه اکنون با قیمت 5 میلیون و 50 هزار تومان در بازار معامله می‌شود.

امروز قیمت طلا نیز روند صعودی داشت. هر مثقال طلا 245 هزار تومان گران شد که این مقدار افزایش قیمت در هفته‌های گذشته برای طلا رکوردشکنی محسوب می‌شود. هم‌ اکنون هر مثقال طلا با قیمت 9 میلیون و 778 هزار تومان مبادله می‌شود.

هر گرم طلای 18 عیار نیز با رشد 56 هزار و 600 تومانی به قیمت دو میلیون و 258 هزار تومان رسید.

قیمت طلای دست دوم هم دو میلیون و 229 هزار تومان شد که نسبت به آخرین روز هفته گذشته 56 هزار تومان گران‌تر شده است.

حباب سکه افزایشی است؟

حباب سکه روند پرنوسانی دارد. در ابتدای ساعات معاملاتی با نوسان صعودی در تمام قطعات سکه همراه بود. در لحظه نگارش این گزارش حباب سکه امامی، بهار آزادی و ربع سکه روند صعودی قیمت دارند.

جدول قیمت و حباب سکه

سکه امامی امروز بیشترین رشد حباب قیمت را داشت و همچنان در خانواده خود با بیش از هفت میلیون و 600 هزار تومان حباب، پرچمدار بیشترین حباب در میان قطعات سکه است.

آخرین اخبار از تحولات بازار ارز و طلا را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *