01 تیر 1400

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

پیش بینی قیمت طلا در روزهای پیش از انتخابات / تاثیر پذیری سکه از دلار

پیش بینی قیمت طلا در روزهای پیش از انتخابات / تاثیر پذیری سکه از دلار

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره وضعیت امروز بازار طلای تهران توضیح داد: ارزش اونس جهانی نسبت به هفته گذشته حدود 17دلار کاهش یافته اما قیمت دلار در مقایسه با پنجشنبه 100تومان گران شده، به همین ترتیب امروز قیمت طلا تقریبا ثابت مانده اما سکه تحت تاثیر رشد دلار 100هزار تومان افزایش قیمت داشته و حباب آن به 120هزار تومان رسیده است.

این فعال بازار طلا از نبود تقاضا ناشی از تعطیلات اوایل هفته خبر داد و گفت: امروز حجم معاملات به شدت کاهش یافته و بعد از سه روز تعطیلی فعلا کسی به سمت خرید و فروش طلا و سکه نیامده است و پیش‌بینی می‌شود که این وضعیت با توجه به شرایط فعلی، یعنی بحث برجام و انتخابات تغییری نکند.

کشتی‌آرای با بیان اینکه قیمت طلا به اخبار انتخابات و نشست وین بستگی دارد، تصریح کرد: همه بازار‌ها منتظر نتیجه این دو اتفاق مهم هستند و قیمت‌ها تحت تاثیر اخبار مثبت کاهش، و اخبار منفی افزایش می‌یابد بنابراین فعلا چشم‌انداز بازار طلا و سکه مشخص نیست.

قیمت طلا و سکه 17خرداد ماه 1400

نایب رییس دوم اتحادیه طلا در پایان با تشریح قیمت‌های امروز بیان کرد: در جریان معاملات بازار طلای تهران، قیمت سکه امامی به 10میلیون و 940هزار و سکه طرح قدیم 10میلیون و 700هزار تومان است.

وی افزود: امروز نیم سکه با قیمت شش میلیون، ربع سکه سه میلیون و 950هزار و سکه یک گرمی دو میلیون و 350هزار تومان فروخته می‌شود؛ بهای هر مثقال طلای 17عیار به چهار میلیون و 710هزار و هر گرم طلا 18عیار به یک میلیون و 87هزار تومان رسید.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code