1401/05/22

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

پیش بینی قیمت طلا با شروع روند کاهشی دلار / حباب سکه به ۴۵۰هزار تومان کاهش یافت

پیش بینی قیمت طلا با شروع روند کاهشی دلار / حباب سکه به ۴۵۰هزار تومان کاهش یافت

پیش بینی قیمت طلا با شروع روند کاهشی دلار / حباب سکه به ۴۵۰هزار تومان کاهش یافت

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ نادر بذرافشان در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره وضعیت بازار و قیمت طلا توضیح داد: همانطور که قبلا هم گفته شده نوسانات بازار جهانی، نرخ ارز و روند عرضه و تقاضا سه عامل موثر بر تغییر قیمت طلا و سکه هستند که حالا امروز با بازگشایی بازار‌های جهانی ارزش اونس در مقایسه با آخرین قیمت حدود سه دلار کاهش داشته و روند بازار ارز هم در پی صحبت‌های روز گذشته رییس‌جمهور نزولی شده که تحت تاثیر این عوامل روند نزولی قیمت طلا و سکه از دیروز شروع شده است.

این فعال بازار طلا به تغییر قیمت‌ها نیز اشاره کرد و گفت: امروز قیمت هر مثقال طلای 17عیار نسبت به ابتدای هفته حدود 125هزار، هر گرم طلای 18عیار 32هزار، سکه طرح امامی تقریبا 300هزار، سکه طرح قدیم 200هزار، نیم سکه و ربع سکه هر کدام به ترتیب 250هزار و 100هزار و سکه یک گرمی 50هزار تومان کاهش یافته است.

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا در ادامه از کاهش تقاضا در پی افت قیمت‌ها نیز خبر داد و بیان کرد: تا هفته گذشته تقاضا اندکی افزایش یافته بود اما از ابتدای هفته با شروع روند کاهشی قیمت‌ها و صحبت‌هایی که منتشر شده، حجم معاملات طلا و سکه هم پایین آمده و حباب سکه نیز متاثر از همین موضوع از 750هزار تومان پنجشنبه هفته پیش به 450هزار تومان در بازار امروز کاهش یافته است.

بذرافشان با پیش‌بینی قیمت‌ها تا پایان هفته تصریح کرد: باتوجه به اقدامات تیم اقتصادی دولت جدید و صحبت‌های رییس‌جمهور در رابطه با کاهش نرخ ارز، امیدواریم روند کاهشی بازار طلا و ارز تا پایان هفته ادامه‌دار باشد و همچنین اگر اتفاق سیاسی و اقتصادی خاصی رخ ندهد ثبات به بازار‌ها بازخواهد گشت.

قیمت طلا و سکه 8شهریور ماه 1400

دلیر هیات مدیره اتحادیه طلا در پایان با اشاره به قیمت‌های امروز گفت: در جریان معاملات بازار طلای تهران، قیمت هر مثقال طلای 17عیار به پنج میلیون و 47هزار و طلای 18عیار به گرمی یک میلیون و 164هزار تومان رسیده است.

بذرافشان اضافه کرد: امروز سکه امامی با قیمت 11میلیون و 830هزار و سکه طرح قدیم 11میلیون و 500هزار تومان فروخته می‌شود؛ همچنین قیمت نیم سکه به شش ‌میلیون و 150هزار، ربع سکه سه میلیون و 800هزار و سکه یک گرمی هم به دو میلیون و 300هزار تومان کاهش یافته است.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *