1402/12/08

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

پیش بینی قیمت دلار ۲۸ تیر ۱۴۰۲/ سیگنال‌ عمان جان دلار را گرفت؟

پیش بینی قیمت دلار ۲۸ تیر ۱۴۰۲/ سیگنال‌ عمان جان دلار را گرفت؟

پیش بینی قیمت دلار 28 تیر 1402/ ارزی(Arzee.ir)‌ عمان جان دلار را گرفت؟

به گزارش تجارت‌نیوز در روزهای پایانی تیر، قیمت دلار متاثر از برخی ارزی(Arzee.ir)‌های سیاسی جان پیشروی ندارد و در کف کانال 49 هزار تومانی همانند دیروز معامله شد.

بار دیگر ارزی(Arzee.ir)ی از مسقط توانست مانع روند افزایشی قیمت در بازار ارز شود. این در حالی است که برخی معامله‌گران معتقدند اثر اخبار مساعد سیاسی بر بازارهای مالی کمرنگ شده و تنها یک روز دوام دارد. به اعتقاد آنها تنها خبری موثق و اثرگذار در خصوص برجام می‌تواند مقاومت دلار برای ماندن در کانال‌های قیمتی فعلی را در هم بشکند.

روز گذشته دیدار وزیر امور خارجه ایران با همتای عمانی خود در تهران به گمانه‌زنی توافقات پشت پرده دامن زد. امروز معامله‌گران می‌گفتند اثر این دیدار در روزهای آینده در بازار ارز نمود پیدا می‌کند. این در حالی است که اواسط خرداد سفر پادشاه عمان به ایران موید این موضوع بود که بازار در روزهای آینده آبستن اخباری است که چه مثبت و چه منفی به بازار ارز خط می‌دهد.

پیام عمان برای لغو تحریم‌ها چیست؟

السید بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان عصر دیروز در راس هیاتی دیپلماتیک به تهران سفر کرد و با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد. امیرعبداللهیان در این دیدار از تلاش‌های سازنده این کشور در مسیر کمک به لغو تحریم های علیه ایران و نیز کمک برای بهبود و ارتقای روابط با برخی کشورهای منطقه قدردانی کرد.

به شکل سنتی بازارهای مالی با ارزی(Arzee.ir) اخبار مساعد سیاسی روند کاهشی به خود می‌گیرند؛ اما به اعتقاد کارشناسان اقتصادی افزایش تورم و رشد انتظارات تورمی اثر هر رویدادی را نهایتا یک روز حفظ می‌کند و مسیر دلار همواره میل به صعود دارد.

کارشناسان اقتصادی کف قیمت دلار را محدوده 48 هزار و 600 هزار تومانی می‌دانند. آنها معتقدند با وجودی که نهاد سیاست‌گذار تلاش دارد که قیمت دلار به کریدور 50 هزار تومانی ورود نکند، اما تمایلی نیز به برگشت قیمت به کانال‌های پایین‌تر نیز از خود نشان نمی‌دهد.

امروز قیمت دلار در بازارهای مجاور نیز کاهش محدودی داشت. درهم امارات به قیمت 13 هزار و 460 تومان رسید و کاهش 60 تومانی نسبت به روز گذشته داشت. دلار سلیمانیه نیز با قیمت 47 هزار و 800 تومان معامله شد و با کاهش نزدیک به 500 تومانی یک پله عقب‌نشینی کرد. و افزایش محدودی داشت. دلار هرات نیز 100 تومان ارزان شد و با رقم 48 هزار و 560 تومان معامله شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *