1401/02/27

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

پیش بینی بورس فردا؛ بورس به آرامش رسید؟

پیش بینی بورس فردا؛ بورس به آرامش رسید؟

پیش بینی بورس فردا؛ بورس به آرامش رسید؟

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از اقتصاد آنلاین

اقتصادآنلاین – هانا پاکمند؛ طبق پیش بینی کارشناسان، با توجه به حجم و ارزش معاملات بورس در این روزها به نظر می‌رسد کلیت بازار رونقی نسبی پیدا کرده و این روند همچنان ادامه یابد. در شرایط کنونی بازار، فروشنده‌ای در بازار وجود ندارد و در مواردی هم که فروشی صورت می‌گیرد، فروشندان از فروش خود پشیمان می‌شوند و ریتم حرکتی معاملات سهامداران را به سمت خرید و تقاضای سهم متمایل می‌‌کند.

مجتبی دیبا، کارشناس و فعال بازار سرمایه در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین، روند معاملات بورس را بررسی کرد و گفت: با توجه به خبری که اخیرا پیرامون اعمال عوارض صادراتی بر محصولات معدنی به بازار مخابره شد، بورس مجددا با شوک و هیجان همراه شد. اما به نظر می‌رسد بازار به مراتب در حال احیا و متعادل شدن است و روند معاملات بهبود یافته است.

وی افزود: حجم و ارزش معاملات مطلوب در این روزها بازار سرمایه را در سطح معقولی قرار داده و از نظر تکنیکالی نیز محدوده یک میلیون و 490هزار واحد همچنان محدوده‌ای مهم برای تعیین رفتار آینده بازار است و واکنش بازار به این سطح برای بازار سرمایه و فعالان بسیار اهمیت دارد.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: در میان صنایع نیز این روزها اقبال با صنایع کوچکتر است و صنایع بزرگتر در استراحت به سر می‌برند. در مجموع چشم انداز این روزهای بازار سرمایه چشم اندازی مثبت و تعادلی است.

دیبا خاطرنشان کرد: به طور کلی محدوده تعادلی یک میلیون و 650هزار واحد تا یک میلیون و 670هزار واحد پیشروی بازار قرار دارد. به این معنا که بازار در این محدوده به تعادل خواهد رسید. البته امکان دارد پایین‌تر و حتی بالاتر از این نقطه نیز قرار بگیرد. بنابراین از این فضا به عنوان خط معیار بورس یاد می‌شود و هر آنچه که در این محدوده اتفاق بیفتد رفتار معاملی بازار در آینده را مشخص می‌کند.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *