1401/02/27

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

پیش‌بینی قیمت طلا پس از آتش‌بس روسیه و اوکراین/ فرصت خرید طلا رسید؟

پیش‌بینی قیمت طلا پس از آتش‌بس روسیه و اوکراین/ فرصت خرید طلا رسید؟

پیش‌بینی قیمت طلا پس از آتش‌بس روسیه و اوکراین/ فرصت خرید طلا رسید؟

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از خبر آنلاین

به گفته برخی از تحلیلگران بازار که حرکت نزولی جدید در بازار پیش بینی ‌می‌کنند، پیشرفت احتمالی در مذاکرات آتش بس بین روسیه و اوکراین می تواند روند قیمت طلا در هفته آینده را کاهشی کند.

آخرین نتایج حاصل از نظرسنجی هفتگی Kitco News Gold نشان می دهد که اکثر تحلیلگران وال استریت روند قیمیت طلا در هفته آتی را نزولی ارزیاب می‌کنند. در همین حال، اگرچه سرمایه‌گذاران خرد همچنان در کوتاه‌مدت نسبت به طلا خوش‌بین هستند، اما میزان خوش‌بینی آنها درباره بازار طلا نسبت به هفته قبل به شدت کاهش یافته است.

در حالی که تحلیلگران پیش‌بینی کاهش قیمت طلا در هفته را کردند، بسیاری خاطرنشان می کنند که بازار در یک الگوی تثبیت جدید با حمایت اولیه بین 1880 تا 1900 دلار گرفتار شده است.

شان لوسک، یکی از مدیران هجینگ تجاری با والش تریدینگ، در این باره تاکید کردکه اگرچه طلا برای یافتن حرکت صعودی جدید تلاش می کند. او همچنان قیمت های پایین تر را یک فرصت خرید بلندمدت می داند.

لوسک همچنین گفت: سرمایه گذاران باید هر افت زیر 1900 دلار را به عنوان یک فرصت خرید ببینند.

این هفته، 18 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. از میان شرکت کنندگان، پنج تحلیلگر، معادل 28 درصد، روند هفته آتی بازار صعودی، 10 تحلیلگر معادل 56 درصد بازارطلا در هفته آینده را نزولی پیش‌بینی کردند. سه تحلیلگر هم بازار هفته را دارای نوسان بسیار محدود ارزیابی کردند.

در همین حال، 604 رای در یک نظرسنجی آنلاین خرده فروش‌ها به صندوق انداخته شد. از این تعداد، 336 نفر یا 56 درصد قیمت طلا در هفته آتی را افزایشی دانسته‌اند. 170 نفر اما معتقد به روند نزولی برای طلا در زمان مذکور هستند. 16 درصد هم نوسان قابل ملاحظه‌ای را در این زمینه ارزیابی نمی‌کنند.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *