تسنیم/ بانک مرکزی روسیه با ارزیابی خطرات پیش روی اقتصاد این کشور هشدار داد که ممکن است موج جدیدی از شیوع کرونا منجر به کاهش قیمت نفت و رکود اقتصادی عمیق تری شود.

به گزارش راشاتودی، بانک مرکزی روسیه با ارزیابی خطرات پیش روی اقتصاد این کشور هشدار داد که ممکن است موج جدیدی از شیوع کرونا منجر به کاهش قیمت نفت و رکود اقتصادی عمیق تری شود.
این بانک اوایل هفته جاری گزارشی ارائه کرد که چهار سناریوی اساسی برای توسعه اقتصادی روسیه در سه سال آینده را تشریح می کند.
در بدترین حالت یا سناریوی “خطر” ، تولید ناخالص داخلی روسیه ممکن است در سال جاری میلادی تا 5.5 درصد کاهش یابد و اقتصاد این کشور در سال 2021 به آرامی شروع به بهبود کند.
بر اساس این پیش بینی، شیوع مجدد ویروس کشنده کرونا در سراسر جهان با شوک های دیگر اقتصادی مانند تشدید اختلافات تجاری و تنش های ژئوپلیتیکی و همچنین مشکلات بدهی در برخی کشورها و بخش ها همزمان خواهد شد.
به گفته بانک مرکزی روسیه، اگر این اتفاق بیفتد، تلاش تولیدکنندگان اصلی نفت معروف به گروه اوپک پلاس، برای تقویت بازار انرژی، بی فایده خواهد بود.
بر اساس این تحلیل، قیمت نفت اورال روسیه ممکن است سال آینده سقوط کرده و به 25 دلار در هر بشکه برسد و تا سال 2023 نهایتاً به 35 دلار در هر بشکه صعود کند.