1401/02/31

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

پرونده تغییر دامنه نوسان روی میز هیات مدیره سازمان بورس است

پرونده تغییر دامنه نوسان روی میز هیات مدیره سازمان بورس است

پرونده تغییر دامنه نوسان روی میز هیات مدیره سازمان بورس است

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از اقتصاد آنلاین

به گزارش اقتصاد آنلاین، تغییر دامنه نوسان بورس از جمله مسایلی بود که در سال 1400 به عنوان راه حلی برای جلوگیری از ایجاد نوسانات شدید مورد پیگیری فعالان این بازار قرار گرفت و در این زمینه تصمیمات جدیدی از سوی مسوولان حاضر در سازمان بورس اتخاذ شد.

در ادامه تصمیمات اتخاذ شده «محسن خدابخش»، نایب رییس هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار از تغییر دامنه نوسان بورس تا سقف 10 درصد خبر داد و گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است دامنه نوسان در سال 1401 به صورت فصلی و به صورت یک درصدی اضافه شود.

همچنین «مجید عشقی»، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در اواسط اسفند ماه و در حاشیه آیین رونمایی و افتتاح بزرگترین مرکز داده سنتر در جمع خبرنگاران به تغییر دامنه نوسان اشاره کرد و گفت: قرار است که دامنه به تدریج باز شود و از 15 فروردین ماه 1401 جزییات تغییر دامنه نوسان اطلاع رسانی می‌شود.

تغییر دامنه نوسان در انتظار تصویب هیات مدیره سازمان بورس

اکنون با توجه به پایان تعطیلات نوروزی و نزدیک شدن به تاریخ 15 فروردین ماه،آخرین اقدامات انجام شده برای تغییر دامنه نوسان در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است که در این زمینه «مهدی پارچینی»، مدیر نظارت بر بورس‌ها سازمان بورس و اوراق بهادار امروز (یکشنبه) به ارائه جزییاتی دقیق از این اقدام پرداخت و اظهار داشت: برنامه‌ای که برای تغییر دامنه نوسان بررسی و به هیات مدیره سازمان بورس پیشنهاد شد، این بود تا در هر فصل یک درصد و به صورت متقارن به دامنه نوسان اضافه شود که این تغییر تا سقف 10 درصد ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: لازمه اجرای این تغییر، طرح آن در هیات مدیره سازمان است که پس از تصویب به مرحله اجرا خواهد رسید.

پارچینی به زمان اجرای این تغییرات اشاره کرد و گفت: اکنون هیچ زمان دقیقی برای تغییر دامنه نوسان تعیین نشده و از الان نمی‌توان زمان مشخصی را برای اجرایی شدن تغییرات اعمال شده در دامنه نوسان اعلام کرد.

مدیر نظارت بر بورس‌ها سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: طرح پیشنهادی در زمینه تغییر دامنه نوسان نیازمند مصوبه هیات مدیره سازمان بورس است و بعد از آن پیاده‌سازی خواهد شد.

وی تاکید کرد: ممکن است طرح پیشنهادی در جلسه هیات مدیره سازمان بورس به صورت کامل مصوب یا تغییراتی در آن اعمال و اعلام شود که به طور مثال دامنه نوسان تا سقف هفت یا هشت درصد تغییر کند.

پارچینی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تغییر دامنه نوسان شامل همه سهام حاضر در بازار سهام می شود یا خیر، گفت: براساس پیشنهاد ارائه شده سهام حاضر در بازار پایه از این تغییر مستثنی هستند اما بازارهای اصلی بورس تهران و نیز فرابورس نیز تابع این تغییر خواهند شد.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *