1402/03/12

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

پرداخت سود جاری ۸ و سود سنواتی ۳ ناشر از سوی سمات

پرداخت سود جاری ۸ و سود سنواتی ۳ ناشر از سوی سمات

پرداخت سود جاری ۸ و سود سنواتی ۳ ناشر از سوی سمات

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از سمات، اطلاعات منتشر شده حاکی از آن است که در هفته اول اسفند ماه 8 ناشر سود جاری و 3 ناشر سود سنواتی سهامداران خود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان «سجام» واریز کردند.

واریز سود سنواتی 3 ناشر

بر اساس اطلاعات منتشر شده 3 شرکت (داروسازی شهید قاضی «دقاضی»، سرمایه‌گذاری آوانوین «وآوا» و مجتمع جهان فولاد سیرجان «فجهان») مطالبات سنواتی سهامداران خود را با استفاده از سامانه سجام در هفته اول اسفند ماه امسال واریز کرده‌اند.

پرداخت سود جاری 8 شرکت

همچنین در این بازه زمانی و با استفاده از اطلاعات سامانه سجام، 8 شرکت (معدنی دماوند «کدما»، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو «خگستر»، کالسیمین «فاسمین»، داروسازی تهران دارو «تهران»، نئوپان 22 بهمن «چنوپا»، احیا صنایع خراسان «واحصا»، دارویی لقمان «دلقما» و داروسازی الحاوی «دحاوی») نیز سود جاری سرمایه گذاران خود را پرداخت کردند.

سامانه سجام چیست؟

لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

مزایای سجامی شدن

گفتنی است «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استقاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

مرجع: پایگاه خبری بازار سرمایه

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *