1401/02/31

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

پالایش و بانکی‌ها در مرکز اقبال بزرگان/ کدام گروه‌های کوچک، پر اقبال بودند

پالایش و بانکی‌ها در مرکز اقبال بزرگان/ کدام گروه‌های کوچک، پر اقبال بودند

پالایش و بانکی‌ها در مرکز اقبال بزرگان/ کدام گروه‌های کوچک، پر اقبال بودند

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از بورس نیوز

به گزارش بورس‌نیوز، در پایان معاملات امروز می‌توان بازار را اینگونه ترسیم کرد که رشد امروز شاخص‌های بازدهی بازار به اندازه روز گذشته نبود و شاخص کل باز هم اندکی بیش از شاخص هم وزن پیش رفت.

گروه‌های پالایش، بانک مورد اقبال سهامداران قرار داشتند و از سوی دیگر، گروه‌های زراعت، کاشی و سرامیک و قند و شکر در بخش سهم‌های کوچک بازار مورد اقبال سهامداران قرار گرفتند.

از این نکته نباید گذشت که سهم‌های بزرگ و کوچک بازار همانند الاکلنگ در این هفته بودند و نمی‌توان یک‌طرف را پیروز معاملات هفته دانست بنابراین سهامداران اگر بخواهد پرتفوی خود را تقویت کنند باید ترکیبی از صنایع پیشرو را در سبد خود داشته باشد.

پالایش و بانکی‌ها در مرکز اقبال بزرگان/ کدام گروه‌های کوچک، پر اقبال بودند

پله‌ای که شاخص بر آن ایستاد

با نگاهی به تابلوی مرجع بازارسرمایه می‌توان مشاهده کرد که امروز سه شنبه 30 فروردین‌ماه توانست صعودی دیگر را در انتهای بازار برای خود به رقم بزند.

شاخص کل با رشد 11 هزار و 221 واحدی نسبت به روز معاملاتی گذشته 0.75 درصد رشد داشته و به پله یک میلیون و 513 هزار واحدی رشد پیدا کند.

اما؛ شاخص هم‌وزن نیز رشد معقولی را از خود نشان داد و با رشد 2 هزار 798 واحد صعودی بود و این شاخص رشد 0.70 درصدی را نسبت به روز گذشته رقم زد.

تاثیرگذار امروز که شاخص را بدین گونه ترسیم کردند شامل “فارس”، “شپنا”، “شبندر”، “شتران” و “وپارس” بود.

ولی اگر بخواهیم به پرتراکنش‌های بازار نگاه ویژه‌تری داشته باشیم، باید به سهم‌هایی مانند “شستا” با تعداد 24,031 معامله، “شپنا” با تعداد 16,499 معامله، “شتران” با تعداد 12,658 معامله، “شبندر” با تعداد 12,319 معامله، “خگستر” با تعداد 12,316 معامله و “خودرو” با تعداد 12,107 و “خساپا” با تعداد 9,995 معامله اشاره داشت.

مجموع ارزش معاملات امروز بازارسرمایه تا این لحظه به 5 هزار و 729 میلیارد تومان رسید و این درحالی است که ارزش نقدی امروز بورس تهران بیش از 3 هزار و 984 میلیارد تومان حکایت می‌کرد.

امروز در بازارسرمایه 10 میلیارد و 117 هزار برگه سهم را در بیش از 561 هزار معامله در خود به ثبت رساند.

برپایه این گزارش باید اشاره داشت که گروه‌های «خودرو» با حجم معامله 733 میلیارد تومان، «فراورده‌های نفتی» با حجم معامله 614 میلیارد تومان و «شیمیایی» با حجم معامله 333 میلیاردتومان و «فلزات اساسی» به ارزش معامله 316 میلیارد تومان جزو برترین‌های صنعت امروز بودند.

پالایش و بانکی‌ها در مرکز اقبال بزرگان/ کدام گروه‌های کوچک، پر اقبال بودند

جریان نقدینگی و صف‌ها به کدام سمت و سو حرکت کرد

با نگاهی به وضعیت ورود و خروج نقدینگی امروز می‌توان دریافت که تعداد 368 سهم در بخش مثبت قرار داشته و تعداد 137 سهم نیز جزو قفل در صف‌های خرید هستند که ارزش (504 میلیارد تومان) را دارند و از سوی دیگر، تعداد 238 در بخش سرخ بازار حضور داشته که 27 نماد در صف‌فروش ایستاده‌اند و ارزش آن نیز به (41.1 میلیارد تومان) می‌رسد.

برپایه این گزارش، ارزش صف خرید و ورود نقدینگی به تک‌سهم‌ها بیشتر واکنش نشان داده و نماد‌هایی مانند نماد‌های “وپست” به ارزش 33,4 میلیارد تومان، “وپارس” به ارزش 30,1 میلیارد تومان، “خکاوه” به ارزش 29,2 میلیارد تومان، “ونوین” به ارزش 26,3 میلیارد تومان، “دجابر” به ارزش 23,5 میلیارد تومان در این لیست قرار گرفته‌اند.

از سوی مقابل نیز سهم‌های “انرژی 1″، “نمرینو”، “سنیر”، “سکارون” و “وسگلستا” جزو نماد‌های غضب کرده نقدینگی هستند.

صف‌نشین‌های جنب تابلوی بورس

در مجموع می‌توان اینگونه بیان کرد که بازارسرمایه از یک هزار و 62 میلیارد تومان پول هوشمند پذیرایی کرد و به میزان یک هزار و 59 میلیارد تومان نیز خروج پول هوشمند در بازار ثبت شد و ورود نقدینگی (خرید حقوقی) 95 میلیارد تومانی را مشاهده کردیم.

“شپنا” 17 میلیارد تومان، “چکارن” 17 میلیارد تومان، “فپنتا” 16 میلیارد تومان، “خزامیا” 13 میلیارد تومان، “والبر” 13 میلیارد تومان، بیشترین ورود پول حقیقی را به خود اختصاص دادند.

از طرف دیگر، “فملی” 35 میلیارد تومان، “شتران” 19 میلیارد تومان، “وسبحان” 14 میلیارد تومان، “شستا” 12 میلیارد تومان خروج نقدینگی را به ثبت رساندند.

معاملات بلوکی و کد به کد

نماد “تاپیکو”، “شبهرن” و “کاوه” تا به این لحظه تنها معامله بلوکی امروز بازار بوده و نمادی در بخش کد به کد مشاهده نمی‌شود.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *