25 اردیبهشت 1400

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

وضعیت بازار طلا،سکه و دلار ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

قیمت طلا امروز همسو با اونس جهانی در بازار داخلی نیز کاهش یافت و قیمت دلارنسبت به آخرین نرخ‌های اعلام شده در هفته گذشته بدون تغییر ماند.

وضعیت بازار طلا،سکه و دلار 4 اردیبهشت 1400

قیمت طلا امروز چهارم اردیبهشت ۱۴۰۰ با کاهش در بازار جهانی مواجه شد و هر اونس طلا به ۱۷۷۷ دلار و ۸۶ سنت رسید. این اتفاق بهای طلا را در بازار داخلی کاهشی کرد و هر گرم طلا ۱۸ عیار را به مرز یک میلیون تومان رساند.

به گزارش سایت طلا، در بازار طلای روز پنجشنبه هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت داشت.اما این نرخ‌ها در اولین روز کاری هفته کمی عقبگرد داشت و بهای هر گرم طلا ۱۸ عیار امروز تا لحظه تنظیم خبر به یک میلیون و 10 هزار و 203 تومان رسید.

بهای هر قطعه سکه تمام بهار طرح قدیم هم به ۱۰ میلیون تومان و سکه طرح جدید به ۱۰ میلیون و110 هزار تومان رسید. بهای نیم سکه با ۱۵۰ هزار تومان کاهش نسبت به روز پنجشنبه به ۵ میلیون و 650 هزار تومان و ربع سکه هم با همین میزان کاهش قیمت به ۳ میلیون و 650 هزار تومان رسید.

بهای سکه یک گرمی هم با ۵۰ هزار تومان کاهش به ۲ میلیون و 50 هزار تومان رسید.

بازار طلا

بازار طلا و سکه در هفته گذشته، تحت‌تاثیر شرایط خاص مذاکرات برجام و همچنین نزدیکی به انتخابات ریاست جمهوری با روند کاهشی رو‌به‌رو شد. اگرچه روز چهارشنبه اندکی افزایش در قیمت سکه و مسکوکات طلا مشاهده شد، اما روند نزولی قیمت‌ها قابل‌توجه بود تا جایی‌که افت هفتگی این فلز گرانبها به ۳/ ۵ درصد رسید.

با توجه به رشد قیمت دلار، طبیعی بود که میزان خریدها در بازار سکه نیز افزایش پیدا کند. این اتفاق در حالی رخ داد که شماری از معامله‌گران انتظار داشتند فلز گرانبهای داخلی به کانال ۹ میلیون تومانی برود.

به‌نظر می‌رسد در بازار سکه نیز حمایت حساس مرز ۱۰ میلیون تومانی است و تا زمانی‌که این مرز شکسته نشود، نمی‌توان انتظار افت معنادار در بازار را داشت، با توجه به چشم‌انداز مثبت مذاکرات و رفع تحریم‌ها احتمال تداوم روند کاهشی در هفته‌های آتی نیز بسیار قوی است.

قیمت دلار

قیمت دلار و یورو در بازارهای مختلف

اولین قیمت‌های اعلام شده برای دلار آمریکا در صرافی‌ملی، بازار متشکل ارزی و سامانه سنا نسبت به آخرین نرخ‌های اعلام شده در هفته گذشته بدون تغییر ماند.

صبح روز شنبه صرافی ملی قیمت دلار را با بدون تغییر نسبت به آخرین نرخ روز قبل، ۲۳ هزار و ۳۳۳ تومان برای فروش و ۲۲ هزار و ۸۷۱ تومان برای خرید اعلام کرد.

نخستین معاملات دلار در بازار متشکل ارزی نیز بدون تغییر نسبت به آخرین قیمت روز کاری گذشته، با نرخ ۲۳ هزار و ۱۲۹ تومان آغاز شد.

نرخ اسکناس آمریکایی در سامانه سنا که پایان روز پنج‌شنبه ۲۳ هزار و ۳۶۰ تومان بود، صبح امروز نیز ۲۳ هزار و ۳۶۰ تومان اعلام شد.

همچنین آخرین نرخ اعلام شده برای معاملات در سامانه نیما ۲۲ هزار و ۸۵۲ تومان برای خرید و ۲۳ هزار و ۲۳۳ تومان برای فروش رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code