سایت ارزی (Arzee)/ وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ایران یکی از کشورهای قدرتمند در کشاورزی است، گفت: رشد اقتصادی کشور همیشه مدیون کشاورزی بوده است.

کاظم خاوازی امروز در آیین افتتاح متمرکز ۲۶۸ پروژه‌ عمرانی، تولیدی و اقتصادی گنبدکاووس، با اشاره به اینکه گندم به‌اندازه کافی در کشور تولید می‌شود، تصریح کرد: به‌جز ذخایر، ما برای تأمین نان مورد استفاده مردم نیاز به کشور دیگری نداریم.
وی بیان کرد: بیش از ۲.۵ میلیون تن گوشت مرغ که با گوشت سایر ماکیان مجموعاً ۲.۷ میلیون تن گوشت سفید در کشور تولید می‌شود. در شیر حدود ۱۱ میلیون تن در کشور تولید داریم و بیش از نیاز مصرف، تخم‌مرغ تولید می‌کنیم.
وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: آنچه امروز برای ما مهم است نگاه زنجیره‌ای به تولید و پر کردن تمام حلقه‌های تولید است.
خاوازی با اشاره به اینکه استان گلستان نیاز دارد واحد تولید پشم راه‌اندازی شود، گفت: نگاه امروز ما در بخش کشاورزی نگاه زنجیره‌ای است که در گلستان به وجود این زنجیره می‌توان افتخار کرد.
وی ادامه داد: در هفت سال گذشته مجموع تولید بخش کشاورزی از ۹۷ میلیون تن امروز به ۱۳۰ میلیون تن رسیده و تا پایان سال این تولید افزایش خواهد یافت.

به گزارش سایت ارزی (Arzee) به نقل از استانداری گلستان، خاوازی بیان کرد: تنها بخشی که می‌تواند به‌صورت پایدار رشد اقتصادی کشور را افزایش دهد و کشور را بدون نفت هدایت کرد، بخش کشاورزی است.